Hayatta Kalma Oyunu (Survival Games) Nedir ?

Son güncelleme: 25 Kasım 2019

Hayatta Kalma Oyunu (Survival Games) son zamanların en popüler oyunları arasında bulunmakta. Bu yazımızda Hayatta Kalma Oyunu (Survival Games) nedir detaylı olarak anlatacak ve En iyi Hayatta Kalma Oyunları‘ndan seçtiklerimize yer vereceğiz.

Hayatta Kalma Oyunu (Survival Games) Nedir ?

Hayatta Kalma (Survival) Oyunları, isminden de anlaşılacağı üzere hayatta kalmanın ön planda olduğu oyunlardır. Bu oyun türünde kazanmak değil, yenilmemek amaçlanır. Oyunun kurgusundaki her bir öğe, ana karakteri öldürmek üzerine oluşturulmuştur.

Hayatta Kalma (Survival) oyunları diğer oyun türleri ile kıyaslandığında hayatımıza gireli uzun bir süre olmadı. Hatta 5 yıl önce oynanmakta olsalar da ayrı bir oyun türü olarak kabul edilmiyorlardı. Şimdi ise oyun severlerin en çok sevdikleri oyunlar arasında yer alıyorlar. Bu oyun türü özellikle de PC dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip.

Hayatta Kalma Oyunları Nasıl Oynanır?

Survival oyunları genel olarak, açık bir dünyada kaynak toplayarak hayatta kalmak üzerine kurulu bir konu içeriyor.

Hayatta Kalma (Survival) oyunlarında ana karakter kendi kendine hayatta kalamaz. Karşınıza mutlaka onu öldürecek bir gerekçe çıkacaktır. Bu gerekçe açlık, susuzluk, radyasyon, hava koşulları, vahşi hayvanlar, doğal afetler, savaşmakta olduğumuz düşmanlar ya da uzaylılar ve canavarlar olabilir. Hatta bazı oyunlarda bunların hepsi bir araya gelerek karakteri öldürmek için amansız bir mücadeleye girişebilir.

Hayatta Kalma (Survival) oyunlarının korku türünde de önemli örnekleri bulunuyor.

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

Survival Games yani Hayatta kalma oyunları son dönemlerin en favori oyunları arasında yer alıyor. Bizde bu yazımızda en iyi survival hayatta kalma oyunu hangisi diye soranlar için En iyi Hayatta Kalma Oyunları ‘ndan 8 tanesini sizler için derledik. Buraya tıklayarak hayatta kalma oyunları indirebilirsiniz.

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol