Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Oyun yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey burada!

2D veya 3D oyun oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi 20 oyun yapma programı ile oyun yapmaya başlamamanız için hiç bir neden kalmadı.

Video oyunları oyuncular arasında son derece popüler ve oyun pazarı yüksek hızda büyümekte.  Apple ve Google gibi teknoloji devleri artık oyun akışı hizmetleri sunmaya başladı bile. Bu derecede yüksek yükseliş ivmesi sürekli gelişen yazılım uygulamaları ile mümkün oluyor.

Bir oyun yapabilmek için oyun geliştirme sürecine uyumlu olmanız gerekir. Oyun geliştirme süreci, bir oyunun dijital biçimde tasarlanmasını, üretilmesini, oluşturulmasını, değerlendirilmesini, incelenmesini ve son olarak oyunun piyasaya sunulmasını içerir.

Programlaya ilgi duyanlar ve oyun tasarımı ile ilgilenmek isteyenler oyunlarda kullanılan programlama dillerine buradaki yazımızdan bakabilirler.

Oyun yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey burada!

Ücretsiz, açık kaynak kodlu en iyi 20 oyun yapma programı ile sizde 2D veya 3D oyunlar, animasyonlar yapabilir, hikayeler oluşturabilir ve bunları tüm dünyayla paylaşabilirsiniz.

En iyi 20 Oyun yapma programı

 • Unreal Engine
 • Unity
 • Metal
 • Amazon Lumberyard
 • Blender
 • Construct 3
 • GameMaker
 • CRYENGINE
 • Godot Engine
 • Maya LT
 • Gamefroot
 • GDevelop
 • GameSalad
 • Buildbox
 • DeltaEngine
 • Panda3D
 • Superpowers
 • RPG Maker VX Ace
 • Cocos2d-x
 • Corona

Unreal Engine

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Unreal Engine, oyun geliştiricilerin oyunlar, simülasyonlar ve görselleştirmeler tasarlamaları ve oluşturmaları için entegre araçlar içeren bir oyun yapma programı paketidir. Unreal Engine, gerçek zamanlı teknolojiyle çalışan herkes için eksiksiz bir geliştirme araçları paketidir. Farklı sektörlerdeki içerik oluşturuculara son teknoloji eğlence, etkileyici görselleştirmeler ve sürükleyici sanal dünyalar sunma özgürlüğü ve kontrolü sağlar.

Unity

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Unity, ilgi çekici, sürükleyici gerçek zamanlı eğlenceden 3D modellemenin gücünden yararlanan tasarım ve planlamaya kadar sektörünüzde daha iyi çalışmanıza yardımcı olur. Unity, dünyanın en iyi gerçek zamanlı geliştirme platformundan çok daha fazlasıdır.

Metal

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

En iyi oyun yapma programı arasında yer alan Metal, grafikler ve hesaplama programları arasında daha sıkı entegrasyon ile zengin bir gölgeleme dili kullanarak en yeni 3D profesyonel uygulamaları ve harika oyunları geliştirmek için platform için optimize edilmiş, düşük maliyetli bir API sağlar. Metal, her zamankinden daha karmaşık gölgelendirici kodunu yönetirken daha fazlasını yapmanıza yardımcı olmak için, grafik kodunuzun tüm potansiyelini gerçekleştirmenize yardımcı olmak için benzersiz bir gelişmiş GPU hata ayıklama araçları paketi ekler.

Amazon Lumberyard

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Amazon Lumberyard, sizi zengin özelliklere sahip geliştirme teknolojisi, AWS Cloud’a yerel entegrasyon ve Twitch özelliklerinin yerel entegrasyonuyla donatan tek AAA oyun motorudur. Ayrıca, tamamen ücretsizdir.

Blender

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Blender, ücretsiz ve açık kaynaklı 3D oluşturma paketidir. Modelleme, donanım, animasyon, simülasyon, görüntü oluşturma, birleştirme ve hareket izleme, hatta video düzenleme ve oyun oluşturma gibi 3B boru hattının tamamını destekler.

Construct 3

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Construct 3, çok iyi bir oyun yapma programıdır. Aylık 60.000’den fazla kullanıcı, dünya çapında binlerce oyun yapar ve satar. Aylık 180.000’den fazla kullanıcı Construct 3’te oyunlar yaratıyor. Tarayıcınızın içinde sihir gibi çalışan en son teknoloji. Güçlü etkinlik sayfası görünümümüz, kreasyonlarınızı oluşturmanıza ve değiştirmenize olanak tanır. Hızlı. Bu kolay. Fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün. Construct, her zaman yapmak istediğiniz kendi oyununuzu yapmanıza izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

GameMaker

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

GameMaker Studio, oyun yapmak için eksiksiz bir geliştirme ortamıdır. Kapsamlı bir araç seti ile birlikte gelir ve Windows, Mac, Linux, Android, iOS, HTML5, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch için oyunlar oluşturmanıza olanak tanır. Bir oyun yapmanın ve herhangi bir platforma aktarmanın en hızlı yolu. Harika oyunlar yaratmak için büyük bir bütçe gerektirmek artık geçmişte kaldı. 2B fizik ile oyunlarınızı hayata geçirin ve animasyon ve gölgelendiricileri kullanarak çarpıcı görsel efektler oluşturun.

CRYENGINE

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

CRYENGINE ile basit bir hedefimiz var: sektördeki en güçlü oyun motorunu yaratmak, Tam Kaynak Kodu ile öğrenme eğrisini daha az dik hale getiriyor. Açık öğreticiler, ayrıntılı belgeler ve güçlü bir geliştirme topluluğu. Pazar, projelerinizde kullanıma hazır çok çeşitli varlıklar sunar. ve dünyanın her yerindeki içerik oluşturuculara bütçeleri veya takım büyüklükleri ne olursa olsun birinci sınıf oyun deneyimleri yaratmak için bu gücü kullanmaları için araçlar sağlamak.

Godot Engine

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Godot çok sayıda ortak araç sağlar, böylece tekerleği yeniden icat etmeden sadece oyununuzu yapmaya odaklanabilirsiniz. Godot, tamamen serbest ve açık kaynak kodludur ve çok müsamahakar MIT lisansı altındadır. Bağlılık yok, telif hakkı yok, hiçbir şey yok. Oyununuz, motor kodunun son satırına kadar sizindir.

Maya LT

Oyun Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 20 Oyun Yapma Programı!

Oyun yapma programı olan Maya LT 3B oyun geliştirme yazılımındaki gelişmiş 3B modelleme ve animasyon araçlarını kullanarak gerçekçi görünen karakterler, aksesuarlar ve ortamlar oluşturun ve canlandırın. Özel dışa aktarma araçlarıyla varlıkları doğrudan Unity ve Unreal Engine’e gönderin veya 3D içeriği istediğiniz motora almak için oyun dışa aktarıcıyı kullanın. Yüksek kaliteli dokular ve malzemeler oluşturmak için bir dizi araç kullanın. Allegorithmic Substance malzemeleriyle doğrudan yazılımda çalışın.

Gamefroot

Gamefroot, oyunlar, animasyonlar, hikayeler oluşturmanın ve bunları dünyayla paylaşmanın eğlenceli yoludur.

GDevelop

GDevelop, herkes tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, programlama becerisi gerektirmeyen, açık kaynaklı, platformlar arası bir oyun yaratıcısıdır. Oyununuzu oluşturmak için ücretsiz, hızlı, açık kaynaklı ve kullanımı o kadar kolay olan GDevelop’u kullanınabilirsiniz.

GameSalad

GameSalad, bir satır kod yazmadan hayallerinizdeki oyunu yaratmanızı sağlayan devrim niteliğindeki oyun geliştirme platformudur.

Buildbox

Buildbox ile oyun oluşturmak basittir. Programlamaya gerek yoktur. Başlamak için çeşitli şablonlar kullanabilirsiniz.

DeltaEngine

Delta Engine, açık kaynaklı bir uygulama motorudur ve PC’de kullanımı ücretsizdir. .NET ve Visual Studio ile 2B ve 3B uygulama veya oyunları çok hızlı ve kolay bir şekilde yazabilmenizi sağlar.

Panda3D

Panda3D, gerçek zamanlı 3D oyunlar, görselleştirmeler, simülasyonlar, deneyler için açık kaynaklı, kullanımı tamamen ücretsiz bir motordur.

Superpowers

Superpowers, 2D ve 3D oyunlar yapmak için bir HTML5 geliştirme ortamıdır. Eklentilerle genişletilebilir ve gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır.

RPG Maker VX Ace

RPG Maker VX Ace, RPG oluşturmanın her yönünü geliştirir. Uygulama size şimdiye kadarki en güçlü RPG yapım araçlarını sunuyor.

Cocos2d-x

Cocos2d-x, on yılı aşkın bir süredir cep telefonu, web ve PC oyun geliştiricileri tarafından kullanılan açık kaynaklı oyun geliştiricileri için ilk tercihtir. Oyunlarınızı tüm dünyada milyonlarca geliştirici tarafından kullanılan motorla oluşturun.

Corona

Corona Labs, 2D oyun ve uygulama geliştirmede liderdir ve dünyanın mobil, bağlantılı TV ve masaüstü platformları için nasıl inşa ettiğini yeniden keşfediyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu