Android Telefonlarda Bildirimlerin Geç Gelmesi Sorunu Nasıl Çözülür?

Günümüzde sosyal ağlar, e-postalar ve haberler gibi sürekli kontrol edilen konular büyük oranda artık akıllı telefonlardan takip edilerek, hızlıca haberdar olma şansı yakalanıyor.

Ancak, son zamanda kullanıcılardan akıllı telefonlarına bildirimlerin geç geldiğine dair geri bildirimler almaya başladık.

Özellikle telefon WiFi ağına bağlı durumdayken yaşanan bu sorun, size gelen mesajlardan ve e-postalardan geç haberdar olmanıza sebep olarak acil bir durumda zaman kaybına yol açıyor.

Güç Tasarruf Modunu Kullanmayın!

Sony, Huawei, Samsung ve HTC gibi birçok akıllı telefon üreticisi, telefonları ile birlikte kullanıcılara daha uzun pil ömrü sunmak için, güç tasarruf modları geliştiriyorlar. (Telefon ve Tabletinizin Pil Ömrünü Artıracak İpuçları)

Android Telefonlarda Bildirimlerin Geç Gelmesi Sorunu Nasıl Çözülür-1

Şarjınız azaldığında hayat kurtarıcı olan bu özellik, büyük bir problemi beraberinde getiriyor. Kullanıcılar güç tasarruf modunu uzun pil ömrü için sürekli aktif olarak kullanıyorlar.

Ancak, güç tasarruf modu ile birlikte arka plan verileri kısıtlandığı için siz telefonunuzun ekranını açıncaya kadar bildirimlerden haberdar olamıyorsunuz.

Hatta bazı akıllı telefonlarda güç tasarruf modu kullanırsanız, sosyal ağlardan gelen bildirimlere güç tasarruf modunu kapatana kadar ulaşamıyorsunuz. (Galaxy S6 & S6 Edge güç tasarruf modu nasıl açılır / kapatılır?)

1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu