En Az Arıza Çıkaran Araba Modelleri !

En Az Arıza Çıkaran Araba Modelleri !

Bu yazımızda marka marka En Az Arıza Çıkaran Araba Modelleri ‘nden En Az Arıza Çıkaran Araba Modelleri‘ne doğru bir sıralama yapacağız.

Otomobil markalarından en az arıza yapanlar arasında hiç şüphesiz Alman ve Japon markaları ilk sırayı paylaşıyor. Yüzdelik dilimlere göre yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlar göze çarpmakla birlikte hiç ummadığınız araba markalarını en az arıza çıkaran arabalar arasında görebilirsiniz.

Peki markalara göre en az arıza yapan arabalar hangileri?

Son ÖTV zamları ve yüksek kurlardan sonra yeni otomobil satın almak daha da zorlaştı. Bu sebeple dünyalar kadar para bastırıp alacağınız arabanın ne kadar arıza çıkardığını ya da arıza çıkarma olasılıklarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Şimdi marka marka hangi arabaların en az arıza çıkardıklarına bakalım.

En Az Arıza Çıkaran Araba Modelleri !

En az arıza çıkaran arabalar, en az sorun çıkaran araba hangisi, en az arıza çıkaran araba markası gibi sorular yeni araç alacakların en sık sorduğu sorulardır. İşte en az sorun çıkaran araba listesi.

Not: Listedeki rakamlar  en az arıza çıkaran araba markalarından en çok arıza çıkaran araba markalarına doğru sıralanmıştır.

Mazda %17

Japon otomobil devlerinden birisi olan Mazda, en az sorun çıkaran araba markası olarak ilk sırada yer alıyor.

Mercedes %25

Lüks kavramını en iyi şekilde temsil eden Mercedes-Benz en arıza çıkaran arabalar sıralamasında küçük bir farkla ikinci sırada yer alıyor.

Toyota %26

Japon otomobillerinin sorunsuz olarak bilinmesinde hiç şüphesiz Toyota markasının payı büyüktür. Toyota sorunsuz otomobiller üretme anlayışıyla en az arıza çıkaran araba markalarında ilk üçe giriyor.

Honda%27

Spor otomobilleriyle genç sürücülerin ilgisini çeken Honda, özellikle Civic modeliyle en arıza çıkaran araba modelleri arasında yer alıyor.

Mitsubishi %29

Dünyanın en büyük motor üreticilerinden birisi olan Mitsubishi markası, uzun yıllardan beri çizgisini bozmadan en sorunsuz otomobiller sıralamasında üst sıralarda. Özellikle Lancer modeli en az arıza çıkaran araba modellerinden birisi.

Volvo %30

Volvo denildiği zaman uzun ömürlü dayanıklı otomobiller akla geliyor. Ancak Volvo bu iddiasını bazı modellerde sürdüremediğinden en az arıza çıkaran arabalar sıralamasında altlara düşmüş durumda.

Nissan %33

Büyük bir motor üreticisi olan Nissan, sade tasarımlı uzun ömürlü motorlarıyla dikkat çeken bir marka olarak en az arıza çıkaran otomobiller sıralamasında ilk on arasında.

Fiat %34

Birçok Premium markadan bile üst sıralarda yer alan Fiat, Son yıllardaki atılımlarıyla, özellikle Linea modeliyle en sorunsuz arabalar arasında yer alıyor.

Audi %35

Alman Premium otomobil üreticisi Audi, DSG şanzımanlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı en az arıza çıkaran otomobil markaları sıralamasında ortalarda.

Ford %36

Son 10 yıllık süreçte oldukça iyi atılımlar yapan Ford markası, ürettiği yeni motor teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Özellikle Focus ve Fiesta modelleriyle gündeme gelen marka sorunsuz otomobil modelleriyle biliniyor.

BMW %37

Lüks otomobil üreticisi BMW, motor aksamında yaşanılan bazı sorunlardan dolayı sorun çıkarmayan modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer alıyor.

Peugeot %37

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, hem spor hem de sıra dışı tasarımlara imza atan bir marka olarak sorunsuz modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer almış durumda.

Subaru %37

Dört çekerli otomobiller konusunda uzmanlaşan Subaru, Şanzıman ve motor kanyaklı birçok problemle karşılaşmasından dolayı en az arıza çıkaran araba markaları arasında alt sıralarda.

Hyundai %38

Çeşitli atılımlarla model yelpazesini genişleten ve ülkemizde de en çok satan otomobiller arasında bulunan Hyundai, Şanzıman problemlerinden dolayı alt sorunsuz araba modelleri olmasına rağmen alt sıralarda yer alıyor.

 

Rover %39

Bir zamanların efsane İngiliz otomobil üreticisi Rover, ne yazık ki artık üretim bantlarına çıkamayan bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

Volkswagen %40

Özellikle DSG şanzımanlarda yaşadığı problemlerle sıkça gündeme gelen marka artık bu sorunu aşmış durumda. Ama yine de bazı modellerinde yaşadığı vites kutusu problemleriyle en az sorun çıkaran araba markaları arasında alt sıralarda.

Opel %43

Alman üretici Opel, yakıt sistemi ve direksiyon kutusunda yaşanılan problemlerin sıkça tekrarlanmasından dolayı en az arıza yapan arabalar arasında alt sıralarda.

Renault %48

Uçak motoru üreterek başlayan bir serüvenin eseri olan Saab modelleri, genel anlamda yakıt sistemlerinden kaynaklanan problemlere yol açıyor.

Citroen %50

Fransız üretici Citroen, birçok modelinde mekanik sorunlar yaşamasıyla biliniyor. Özellikle ön düzende yaşanılan problemler Citroen’i en az arıza yapan arabalar arasında son sıralara atıyor.

Land Rover %53

Arazi araçları konusunda tartışmasız lider olan marka Land Rover, bazı modellerinde yaşadığı kronik sorunlarla gündeme gelmişti. Özellikle şanzıman sorunları yaşayan marka en az arıza yapan arabalar arasında son sıralarda.

Alfa Romeo %54

İtalyanların “İtalyan ateşi” olarak tanımladığı Alfa Romeo, artık sorunsuz otomobiller üretmeye başlamış bir marka olarak biliniyor. Eski imajını temizlemesi zor olacak gibi.

Yorum Yap

Yorum Yap