Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır ?

Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır ?

Bazı uygulamaları meraklı gözlerden saklamak isteyenler için Rootsuz Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır yazımızda detaylı olarak anlatıyoruz.

Android telefon yada tabletinizin çalınması yada kaybolması sebebiyle başkalarının eline geçme riski sizi tedirgin ediyorsa, cihazınızda bulunan size özel dosya, fotoğraf ve uygulamaları gizleyebilirsiniz. Yazımızda anlatacağımız Rootsuz Android Uygulama Saklama yöntemi yada Android uygulama gizleyen yazılımlar ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Rootsuz Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır ?

Samsung Rootsuz Uygulama Gizleme

Samsung cihazlarda bulunan Güvenli Klasör özelliği ile uygulamalarınızı gizleyebilirsiniz. Bu sayede özel dosyalarınıza sadece siz erişebilirsiniz.

Uygulamayı sadece ana ekranda gizlemek için ise Ayarlar>>Ekran>Ana Ekran>Uygulamaları Gizle yolunu izleyebilirsiniz.

LG Rootsuz Uygulama Gizleme

Ayarlar>Ekran>Ana Ekran>>Uygulamaları Gizle yolunu izleyerek uygulamalarınızı gizleyebilirsiniz.

HTC Rootsuz Uygulama Gizleme

Uygulama çekmecenizi açın, üç noktadan oluşan menüye girin, Uygulamaları Göster/Gizle seçeneğine dokunarak istediğiniz uygulamayı gizleyin.

Android uygulama gizleyen yazılımlar

Launcher kullanarak Android uygulama gizleme yapabilirsiniz. Apex Launcher, Nova Launcher, ADW Launcher ve Go Launcher gibi araçlarda uygulamaları gizlemek oldukça kolay. Bu uygulamaları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Bu uygulamalardan Nova Launcher’ın popülaritesini dikkate alarak ondan örnek verecek olursak, Uygulama sekmesine girin ve Nova ayarları içinden Uygulama çekmecelerine girin ve gizleme komutu verin.

Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır

Artık gizlemek istediğiniz uygulamaları birer birer seçebilirsiniz. Gizlediğiniz uygulamaları açmak isterseniz Nova uygulama çekmecesinde sekmeye tıklayıp gizliler menüsüne geçebilirsiniz.

Bu uygulamaları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Apex Launcher

Nova Launcher Prime

ADW Launcher 2

GO Launcher EX


SMS, Whatsapp, Messenger gibi uygulamalardan mesaj geldiği zaman kilit ekranında gelen mesajın kimden geldiği ve mesajın bir bölümü okunabiliyor, mesajın önizlemesi kilit ekranında görünüyor. Bu da kişisel gizliliğine önem veren kişiler için büyük bir açık oluşturuyor.

Telefonuma gelen mesajlar ekranda görünmesin istiyorum diyorsanız buradaki yazımızda anlattığımız adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status