Mobil

Android ve iOS Cihazlar Arasında Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

0
(0)

Android-ve-iOS-Cihazlar-Arasında-Dosya-Aktarımı-1200x600

Android ve iOS cihazlar arasında dosya aktarımı gerçekleştirmenin zahmetli olduğu açık. Bugün iki Android’li akıllı telefon arasında Bluetooth veya Wi-Fi Direct ile kolayca dosya transferi yapılabiliyor. Ancak olay farklı platformlara dosya göndermeye geldiğinde işler biraz karışıyor. Farklı ekosistemlerin birbirleriyle ilişkileri hala sıkıntılı, tabii bunların firmaların kendi bilinçli tercihleri olduğunu biliyoruz.

Dosya aktarımı için e-posta hala kullanılabilen bir yöntem ancak büyük dosya boyutları problem yaratıyor. Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive gibi bulut depolama hizmetleri bu alanda sıkça tercih edilseler de dosya organizasyonunu sağlamak bir süre sonra zorlaşabiliyor. Fakat umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok! Uygulama ve hizmet geliştiricileri her geçen gün daha yaratıcı ve fonksiyonel çalışmalar ortaya koymakta. Android ve iOS cihazlar arasında dosya aktarımı imkanı sağlayan başarılı bir uygulama / hizmet de geliştirilmiş vaziyette. Şimdi dilerseniz bu uygulamaya ve uygulamanın kullanımına daha yakından bakalım.

Android ve iOS Cihazlar Arasında Dosya Aktarımı

1. Android ve iOS arasında dosya aktarımı için kullanacağımız uygulamanın adı Sunshine. Android sürümünü buradan, iOS sürümünü ise bu bağlantıdan ücretsiz indirebiliyorsunuz.

1-Android-ve-iOS-Cihazlar-Arasında-Dosya-Aktarımı

2. Hizmetten faydalanabilmek için Facebook hesabınızla oturum açabilir ya da e-posta adresiniz yardımıyla yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.

Android-ve-iOS-Cihazlar-Arasında-Dosya-Aktarımı-2

3. Uygulama arayüzünde cihazınızdaki fotoğraf, video ve müzikleri göreceksiniz. Bunları farklı cihazlarla kolayca paylaşabiliyorsunuz. Burada kataloga da erişilebilmekte.

Android-ve-iOS-Cihazlar-Arasında-Dosya-Aktarımı-3

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.