Android Yedekleme Uygulaması “Super Backup”

Android cihazınızda kurmuş olduğunuz bir sürü uygulama var, sms alıp gönderiyorsunuz, kontak listeniz geniş ve telefonunuz bir şekilde sıfırlanınca veya en kötüsü kaybolunca bunlar ne olacak endişesi taşıyorsunuz. Bu yazımızda Android Yedekleme Uygulaması “Super Backup” anlatacağız.

Aslında Android uygulama mağazasında yüzlerce değişik yedekleme uygulaması var ve bir çoğu yedekleme işini başarı ile yapıyor ancak size tanıtmak istediğim bu uygulama ile endişesiz bir şekilde neredeyse tüm herşeyi yedekleyebiliyorsunuz.

Android Yedekleme Uygulaması “Super Backup”

Uygulamanın isminde her ne kadar SMS & Contacts yazsada bu uygulama ile aşağıdaki bilgileri kolayca yedekleme yapabiliyorsunuz.

  • Yüklenen uygulamalar
  • SMS ler
  • Telefon tehberi (Contacts)
  • Arama çağrı kayıtları
  • Takvim kayıtları
  • Tarayıcı sık kullanılanları (Bookmark)

UqU8Ef-NfmM9GbBmQ-QB9e2eMLvIFcstsdg5jmBdZVPWwwT1rnv87PsEAUIMpOIItbA=h310

Uygulamanın hem ücretsiz hemde ücretli iki ayrı sürümü var. Ücretsiz olanda tek fark alt kısımda tahmin edeceğiniz gibi reklam bantı var. Bu çok sorun olmuyor, çünkü ücretsiz sürüm hiç bir eksiği olmadan çalışıyor.

Uygulama isterseniz bu yedekleme işlemini belirli zamanlarda otomatik yapmak üzere ayarlanabiliyor.

Eğer telefonunuz root edilmiş ise uygulamaları yedeklerken tüm verileri ile yedekleme yapabiliyor ve geri yükleme yaparken (restore) tüm hepsini veya seçilenleri otomatik hızlıca yükleyebiliyor.
312

Yedekleme yaptığınızda yedekleme dosyasını email olarak gönderip göndermeyeceğinizi de sormaktadır. Yani yedeklerinizi bir email adrese göndererek sağlama da alabilirsiniz. Aksi takdirde telefonunuz silinirse veya başına bir şey gelirse kendi üzerinde yapılan yedeklemenin de zarar görmesi mümkün. Ayrıca tavsiyem telefonunuzda SD bellek varsa yedeklemeyi SD belleğe yapılacak şekilde ayarlayın. Bu işlem Ayarlar menüsünden yapılmaktadır (Backup Path). Mümkünse ayrıca bilgisayarınıza yedekleme kılasörünü (SmsContactsBackup) kopyalayın.

Uygulamayı Play Store’dan indirmek için tıklayın

55

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu