Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzda ihtiyacınız olduğunda daha önceden silinen mesajları geri getirebilirsiniz.Peki Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bilerek ya da bilmeden sildiğiniz tüm mesajlarınızı eğer üstünden çok zaman geçmediyse ve üstüne çok veri yazılmadıysa kurtarılabilir. Silinen mesajlarınızı geri getirmek için ne kadar erken davranırsanız geri getirebilme ihtimaliniz de buna bağlı olarak artar.

Silinen mesajları geri getirme yöntemleri mevcut. Bu işlemler %100 veri kurtarımı sağlamasa da bilgilerin çoğunluğuna erişmemiz mümkün. Peki akıllı telefonlarımızda silinen mesajları nasıl geri getirebiliriz?

Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Android’de silinen mesajları kurtarmak için recovery (kurtarma) uygulamaları kullanılmaktadır.

Bunlardan başlıcaları ise Android Data Recovery ve Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery’dir. Bu iki uygulamadan her hangi birini bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli olacaktır.

> Android Data Recoveryy İndir

> Coolmuster Android SMS+Contacts Recoveryy İndir

Aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak silinen mesajları kurtarabilirsiniz.

Programlardan birini bilgisayarınıza indirin ve yükleyin

Şimdi cihazınızın USB hata ayıklama modunu aktif edin. Hata ayıklama mod eğer görünmüyorsa Geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz gerekir. Bunun için  Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir  yazımıza bakabilirsiniz.

Cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Bilgisayarda ki programda ‘Scan‘ komutu ile verilerinizi taramaya başlayın.

Tarama işleminin ardından dosyalar bölümünden  “Messages veya SMS“e tıklayın.

İstediğiniz verileri seçerek ‘Recover‘ tuşuna basın. Daha sonrasında ise seçmiş olduğunuz veriler telefonunuza aktarılıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu