Apple Kimliğini İnternet Üzerinden Değiştirme

Apple, Apple kimliğimizde kullandığımız e-posta hesabımızı değiştirmemiz konusunda izin veriyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz? Bu yazımızda sizlere Apple Kimliğini İnternet Üzerinden Değiştirme işlemini anlatacağız.

Pek çok Apple hayranı, iPhone’lar ilk çıktığından beri aynı Apple kimliğini kullanıyor. Haliyle o zaman hangi e-posta hesabınız varsa Apple kimliğinde onu kullanmıştınız. Fakat zaman içinde farklı e-posta hesapları kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Yada yeni bir e-posta hesabı açıp Apple kimliğinizde bu hesabı kullanmak isteyebilirsiniz.

Apple Kimliğini İnternet Üzerinden Değiştirme

  1. Apple Kimliğinizi kullanan tüm Apple servislerinden ve aygıtlarından çıkın.
  2. Apple Kimliği hesap sayfanıza giriş yapın.
  3. Hesap bölümünde Düzenle’yi tıklayın. Apple Kimliğinizin altındaki E-Posta Adresini Değiştir seçeneğini tıklayın.
  4. Apple Kimliği olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini girin. Yeni e-posta adresinize doğrulama kodu gönderilir.
  5. E-postadaki doğrulama kodunu belirtilen alanlara girin ve güncellenmiş Apple Kimliğinizi kullanmaya başlayın.
  6. Tüm Apple servislerine yeni Apple Kimliğinizle tekrar giriş yapın.

Apple Kimliğinizi, şu anda Apple Kimliği olarak kullanılmayan, sizin kontrolünüzdeki herhangi başka bir e-posta adresiyle değiştirebilirsiniz. E-posta adresiniz @icloud.com, @me.com veya @mac.com ile bitiyorsa Apple Kimliğinizi değiştiremeyebilirsiniz. Ayrıca, hesap sayfanızda E-posta Adresini Değiştir seçeneğini de görmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu