Asus Modemlerde Wifi Şifresi Değiştirme

Asus Modemlerde Wifi Şifresi Değiştirme

Eğer Asus marka bir modem sahibiyseniz kablosuz bağlantı şifrenizi değiştirebilirsiniz. Asus modemlerde wifi şifresi değiştirme işlemi oldkça kolaydır.

Kablosuz modemler için güvenliği sağlamak oldukça önemlidir. Kullandığınız wifi şifresinin başkaları tarafından ele geçirilimesi ve bilinmesi sonucunda hem internet bağlantınızda yavaşlamalar olabilmekte ve hemde kötü niyetli kişiler tarafından sizin ağınız aracılığı ile yasal olmayan işlemler yapılabilmektedir.

Biz bu yazımızda ASUS modemlerde default olarak gelen wi-fi şifresini nasıl değişitrebileceğinizi anlatacağız.

WiFi ağınızın şifresi, router’ınız tarafından kontrol edilir. Bu yüzden ayarı router’ınıza bağlanarak değiştirmeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle router’ınızın yerel IP adresini öğrenmelisiniz. ASUs modemlerin arayüzüne 192.168.1.1 adresi ile girebilirsiniz.

1 İlk olarak tarayıcınızdan “192.168.1.1” adresini yazınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre bölümüne admin ve admin olacak şekilde yazınız. Eğer hata veriyorsa ve girilmiyorsa büyük ihtimal değiştirmişsinizdir ve belirlediğiniz şifreyi giriniz.

2 Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden “Ağ Yönetimi” kısmına tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekranda üst menüden “Güvenlik” kısmına giriyoruz.

Asus Wifi Şifresi Değiştirme

3 Açılan ekranda kablosuz ağ ayarlarımız görünmektedir. Bu kısımda yapmamız gereken yeni belirleyeceğimiz şifre için “Ön Paylaşımlı Anahtar” kısmından şifremizi belirlemektir.

4 Yeni şifreyi belirledikten sonra “Değişiklikleri Uygula” seçeneğini tıklıyoruz. Modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.