En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft modları ile oyuna yeni özellikler ekleyerek oyunun yapısını tamamen değiştirebilirsiniz. Bunun için sizlere en iyi 10 MineCraft modunu derledik.

Minecraft Mod nasıl Yüklenir?

Minecraft mod yükleme işlemi için ilk olarak Minecraft Forge isimli programı  indirmeniz gerekiyor.

  • İlk olarak aşağıdaki listede yer alan istediğiniz modu indirin,
  • Sonrasında inen “.jar” uzantılı dosyayı Minecraft’ın “mods” isimli klasörüne atın. Buraya ulaşmak için Windows’un “Çalıştır” isimli uygulamasına “%appdata%” yazarak “Tamam” butonuna tıklayın.
  • Açılan klasörde “.minecraft” isimli klasöre girin ve burada bulunan “mods” isimli klasörün içine “.jar” uzantılı mod dosyasını atın. “mods” isimli klasör sizde bulunmayabilir. Eğer yoksa aynı isimde bir klasörü sizin oluşturmanız yeterli olacaktır.

En iyi 10 Minecraft Modu

Journey Map

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft oynayan herkesin, büyük uğraşlar sonucu yaptığı bir evi bulamadığı olmuştur. İşte Journey Map tam olarak burada devreye giriyor. Modun oyuna eklediği interaktif harita sayesinde, nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz. ayrıca daha sonra gitmek istediğiniz noktaları işaretlemeniz de mümkün.

Üstelik modun getirileri bununla da sınırlı değil: Arkanızda bir düşman olduğu zaman sizi uyarıyor. Oyuna bir de küçük harita ekleyen Journey Map’i buradan indirebilirsiniz.

The Lost Cities

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft’ın sahip olduğu gerçek hayat hissini yükseltebilecek bir mod olan The Lost Cities, keşif yapmayı seven insanların bayılacağı bir mod. Haritanın rastgele yerlerine uzun zaman önce terkedilmiş imajı çizilen şehirler ekleyen mod, gezilip görülecek bir sürü yeni yer sunuyor.

Bu şehirler sayesinde oyunun atmosferi biraz felaket sonrası dünyaya bürünüyor. Dilerseniz The Lost Cities’i buradan indirebilirsiniz. Bu arada aklınızda bulunsun, mod Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12 sürümlerini destekliyor.

The Aether

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft’ın en korkunç yerlerinden biri Nether denilebilir. Oyuncular, normal dünyada bulamayacakları düşmanlarla karşılaşıyorlar. Adeta cehennem denilebilecek Nether’dan sıkılanlar için 1.7.3 sürümüyle uyumlu olan The Aether en iyi modlardan biri.

The Aether, altından yapılma kanatları olan hayvanların, üzerinde gezilebilen bulutların olduğu bir dünya ekliyor. Ancak aklınızda bulunsun, bu cennet gibi diyarda da size saldıran canlılar bulunuyor. The Aether’i buradan indirebilirsiniz.

Carpenter’s Blocks

En iyi 10 Minecraft Modu

Bildiğiniz üzere Minecraft’ta bulunan bloklar, yalnızca kare şeklinde oluyor. Carpenter’s Blocks modu size blokları dilediğiniz şekle sokmanıza izin veriyor. Evinize koyduğunuz kapıları, saksıları ve meşalelerin şekilleriyle adeta bir marangoz gibi oynayabiliyorsunuz.

Bu sayede oyunun sıradanlaşmış yapılarına kendi yorumunuzu eklemeniz mümkün oluyor. Dilerseniz Carpenter’s Blocks modunu buradan indirebilirsiniz.

Decocraft

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft’ın en sevilen yanlarından biri yaratıcı evler ve yapılar yaratmak. Decocraft modu, oyuna eklediği yeni eşyalarla birlikte yaptığınız evi detaylı bir şekilde dekore etmenize olanak tanıyor.

Bu eşyalar arasında sandalyeler, masalar, lambalar, meşaleler ve peluş oyuncaklar gibi bir sürü çeşit bulunuyor. Dilerseniz Decocraft modunu buradan indirebilirsiniz.

Bacteria Mod

En iyi 10 Minecraft Modu

Bacteria Mod sayesinde tıpkı bir kimyager gibi yeni bakteriler üretip yapıcı ya da yıkıcı işlemlerde bulunabiliyorsunuz. Bakterileri kullanırken hangi türde yapıları yok etmesini istediğinizi seçiyorsunuz, gerisini bakteriler hallediyor.

Örneğin bir madende bulunan taşları ve çakıl taşlarını yok ederek, yalnızca değerli madenleri bırakan bir bakteri üretebilirsiniz. Dilerseniz Bacteria Mod’u buradan indirebilirsiniz.

Animal Bikes

En iyi 10 Minecraft Modu

Animal Bikes için Minecraft’ta bulunan canlıları sürebildiğiniz bir araba modu diyebiliriz. Bu mod sayesinde çok büyük arazileri, kısa sürelerde aşmak için çoğu canlının üstüne binebiliyorsunuz. Bu canlılar arasında Ender Ejderhası ve Demir Golem gibi devasa yaratıklar da bulunuyor. 25’ten fazla canlıya binmenize olanak veren Animal Bikes’ı buradan indirebilirsiniz.

Smart Moving

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft hareket etme konusunda bazen kısıtlayıcı olabiliyor. Smart Moving modu, oyuna eklenen ve oynanışı oldukça çeşitlendiren birçok yeniliğe sahip. Örnek vermek gerekirse, ağaçlara ve yapımı genellikle bir bölgenin etrafını çevrelemek için olan çitlere tırmanabiliyorsunuz.

Bunun dışında dar alanlardan sürünerek geçmek de mümkün. Minecraft bu modla bazen o kadar kolaylaşıyor ki kendinizi hile yapıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Dilerseniz Smart Moving modunu buradan indirebilirsiniz.

Hyper HD Realism

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft’ın 1.12.2 sürümde desteklenen Hyper HD Realism modu, oyundaki dokuları ve gölgelendirmeleri üst seviyelere taşıyor. Güçlü bir bilgisayarı olan herkesin denemesi gereken bu modla birlikte, oyun adeta Minecraft 2 gibi duruyor. Hyper HD Realism modunu denemek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

LotsOMobs

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft 1.8 sürümünde çalışan LotsOMobs modu, oyuna 25’ten fazla hayvan ekliyor. Bu hayvanlar arasında balıklar, aslanlar, mamutlar ve dinazorlar gibi oyunun atmosferini doğrudan etkileyecek canlılar bulunuyor.

Üstelik modla eklenen canlılar avlandığı zaman eşsiz eşyalar kazanılıyor. Bu eşyalar sonrasında farklı tarifleri uygulamak için kullanılabiliyor. Bu sayede oyunun kökeninde bulunan “keşfetme hissiyatı” daha da heyecanlı bir hale geliyor. LotsOMobs modunu buradan indirip, oyununuza ekleyebilirsiniz.

BONUS : Rope Bridge

En iyi 10 Minecraft Modu

Minecraft’ın 1.11.2 sürümüyle uyumlu çalışan Rope Bridge modu, oyunda keşif yaparken karşılaşılan en büyük sorunlardan birine çözüm getiriyor. Biliyorsunuz ki Minecraft, engellerden oluşan kocaman bir dünyaya sahip.

Hal böyle olunca gezinirken karşılaşılan yapılar keşif zevkine zarar verebiliyor. Rope Bridge modu sayesinde yapılar arasında köprüler kurarak önünüze çıkan engel sayısını minimuma indirebiliyorsunuz. Dilerseniz Rope Bridge’i buradan indirebilirsiniz.

Bu yazımızda Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Mincraft’da standart oyunda günlerinizi ayırmanızı gerektiren yapıları Minecraft hilelerini kullanarak dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu