FPS Sorunları ve Çözüm Yolları

FPS Sorunları  ve  Çözüm Yolları 2

Counter-Strike-Global-Offensive-Tweaks-Settings

FPS, Frame Per Second anlamına gelmektedir. Yani Türkçe karşılığı ile saniyelik görüntü sayısı demektir. Bu terim, film ve video kameralarına, bilgisayar grafiklerine, hareket yakalama sistemlerine çok iyi uyar. Sıklıkla saniyedeki çerçeve sayısı (FPS) olarak ifade edilmekle birlikte, hertz (Hz) cinsinden progresif tarama monitörleri olarak da ifade edilir.

League of Legends FPS Sorunu Nedir ? 

Bu sorun oyunu oynarken FPS değerinizin düşmesi ile oyunda donmalar yaşamanız anlamına gelmektedir. Özellikle TF’nin en can alıcı noktasında yaşarsınız bu durumu. Sorunun asıl kaynağı bilgisayarınızın özellikleri gibi görünse de çözümü vardır. Çünkü League of Legends oyunu bilgisayarlarınızdan çok fazla özellik istemez.

Sorunun Kaynaklı Olduğu Durumlar ve Çözümleri:

  • Ekran Kartı Driver veya Direct X sürümü tam yüklenmemiştir. Güncellemeyi deneyiniz.
  • Oyun açıkken arka planda çalışan uygulamalar ( işlemler ) bilgisayarınızı yoruyor olabilir. Oyuna girerken diğer işlemleri kapatınız.
  • Bilgisayarlarınız dizüstü ise ısınma sorunundan kaynaklıdır, bilgisayarınızın fan bölgesini boşlukta bırakınız. Ve bilgisayarınızın kesinlikle Güç Ayarları’nda Yüksek Performans olarak işaretlendiğinden emin olun.
  • Dizüstü bilgisayarlar şarja takılı bir biçimde oyunlarını sürdürmelidir.
  • Ve hiç biri olmuyorsa size yüzde yüz bir çözüm sunuyoruz. Sadece LoL Rehber Türkiye’ye özel olan bu çözüm size garanti veriyor. Yöntemi okumak için aşağıdaki link’e tıklayınız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol