YouTube Arama Geçmişini ve İzleme Geçmişini Silme

YouTube sonradan kolay ulşabilmeniz için arama ve izleme geçmişinizi depolar. YouTube Arama Geçmişini ve İzleme Geçmişini Silelbilirsiniz.

YouTube Arama Geçmişini ve İzleme Geçmişini Silme

İnternetten video izleme denince akla ilk gelen şüphesiz Youtube sitesidir. Video izlemek için her gün milyonlarca insan bu siteye girmekte.

Hatta gün boyu Yotube’dan sürekli müzik dinleyenler dahi mevcut. Ama bazı kullanıcılar bilgisayar başından kalktıkları zaman Youtube’da ne izledikleri bilinmesin isterler. Yada herhangi bir sebepten dolayı geçmişi silmek isterler. Bunu yapmak tabi ki mümkün. Ama şunu belirtmek istiyorum. Youtube geçmişini silmek isterseniz karşınıza iki geçmiş silme seçeneği çıkacaktır. Birincisi izleme geçmişi diğeri ise arama geçmiş.

İzleme geçmiş Youtube’da izlediğiniz videoların kaydını tutar ve her Youtube’a girdiğinizde karşınıza bunlardan birkaçını çıkarır. Arama geçmişi ise Youtube sayfasında yaptığınız aramalardır. Bu geçmişlerin her ikisini de isterseniz silebilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz ne izlediğiniz videoların ne de yaptığınız aramaların kaydını asla tutmaz.

Youtube İzleme Geçmişini Silme ve Duraklatma

YouTube’da izleme geçmişini silmek için öncelikle Youtube sayfasına (www.youtube.com) giriş yapın. Daha sonra sayfanın en altına gelin.

Bilmeniz Gereken YouTube Kısayolları!

En alt bölümde “Geçmiş” butonu bulunmakta.

Youtube geçmiş

Bu “Geçmiş” butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfada iki sekme olacak. Bunlar “İzleme geçmişi” ve “Arama geçmişi”. “İzleme geçmişi” sekmesinden “Tüm izleme geçmişini temizle” butonuna tıklarsanız geçmişte izlediğiniz bütün videoların kaydı silinir. Eğer “İzleme geçmişi” sekmesindeki diğer seçenek olan “İzleme geçmişini duraklat” butonuna tıklarsanız artık Youtube’da izlediğiniz videolar asla kaydedilmeyecek ve izleme geçmişiniz her zaman temiz kalacaktır.

Akıllı Telefonunuzu Kullanarak YouTube’u TV’nizde Nasıl İzleyebilirsiniz?

 

Youtube-izleme-geçmişini-silme-1

Youtube-izleme-geçmişini-silme-2

Youtube-izleme-geçmişini-silme-3

Hepsi bu kadar. Artık Youtube’da izledikleriniz ve aramalarınız kayıt altına alınmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu