GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

GMail ile 25 MB’dan büyük dosya gönderme sınırını kolaylıkla aşabilmeniz mümkün.

GMail’de e-posta ekleri için 25 MB sınırı vardır.  GMail ile 25 MB’dan büyük dosya göndermek için yazımızda adımları izlemeniz yeterli.

Gmail veya Yahoo gibi ücretsiz e-posta servisi hizmeti veren sistemlerin, dosya ekleme limiti 25 MB ile sınırlıdır. Yani 25MB büyük dosya gonderemezsiniz.

Örneğin Gmail ile 25 MB ve üzerinde bir dosya göndermeye çalıştığınızda “Büyük boyutlu dosyalar Google Drive ile paylaşılmalıdır.25 MB’tan büyük ekler otomatik olarak Google Drive’a yüklenir. E-postalarınıza bir indirme bağlantısı eklenir.” Uyarısı çıkmaktadır. Bunun nedeni gmail en çok 25 MB boyutunda dosya boyutuna izin vermektedir. Yani birden fazla dosyanız varsa tümünün toplamı 25 MB’tan fazla olamaz.

GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

GMail ile 25 MB’dan büyük dosya gönderme sınırını kolaylıkla aşabilmeniz mümkün. Gmail 25 MB üstü dosya göndermek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

GMail ile 25 MB’dan büyük dosya nasıl gönderilir ?

Adım 1- Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapın.

Adım 2- Daha sonra açılan sayfanın sol üst kısmında yer alan “Oluştur” butonuna tıklayın.

Adım 3- Alıcının e-posta adresi, konu başlığı ve mesaj gibi ayrıntıları yazın. Ardından büyük boyutlu dosyayı eklemek için alt kısımda yer alan Google Drive simgesine tıklayın.

GMail ile 25 MB’dan Büyük Dosya Nasıl Gönderilir ?

Adım 4- Google Drive simgesine tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Açılan yeni pencerede Google Drive’da depoladığınız bütün dosyalar görüntülenecektir. Google Drive’daki mevcut dosyalardan hangisini göndermek istiyorsanız o dosyayı seçin. Ek olarak, yeni dosya yüklemeyi de seçebilirsiniz.

Adım 5- Google Drive’a yeni dosyalar yüklemek için üst kısımda yer alan “Yükle” butonuna tıklayın. Ardından bilgisayarınızda yer alan dosyayı seçin. 25 mb büyük dosya gönderme istediğiniz dosyayı bilgisayarınızdan seçtikten sonra alt kısımda bulunan “Yükle” butonuna tıklayın.

Adım 6- Yüklediğiniz dosyalar göndereceğiniz e-postaya eklenecektir. Son olarak “Gönder” butonuna tıklayarak yüksek boyuta sahip dosyayı istediğiniz e-posta adresine gönderebilirsiniz.

GMail ile 25 MB’dan büyük dosya göndermek bu kadar kolay.

Eğer Gmail adresiniz yoksa 25MB dan büyük dosyaları email ile gönderebilmek için büyük boyutlu dosyalar maille nasıl gönderilir yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu