En iyi 5 Link Kısaltma Servisi

Yazıya puan vermeyi unutmayın!
[Toplam oy: 0 Ortalama Puan: 0]

Bir link paylaşmanız gerektiğinde Uzun web site adresleri yerine daha kısa adresler almanızı sağlayacak En iyi 5 link kısaltma servisini yazımıza sunacağız.

Link kısaltma çok uzun olan linklerin yapısını, daha kısa bir hale getirmeye yarayan araçlardır. Link kısaltma servisleri HTTP yönlendirme tekniğini kullanarak yönlendirme yapar ve uzun linklerin, kısa linkler vasıtasıyla kullanıcılara sunulmasına yardımcı olurlar. Karakter sınırlaması olan uygulamalar için kullanılan link kısaltma servisleri son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Biliyorsunuz, Google’ın Goo.gl link kısaltma sitesi gerçekten alanında en iyilerden biriydi. Artık Google link kısaltma hizmeti vermiyor. Bu nedenle link kısatma servisi arayışındaysanız ve en iyi link kısaltma sitesi hangisi diye soruyorsanız tam yerine geldiniz!

En iyi 5 Link Kısaltma Servisi

İnternet de pek çok url kısaltma servisi bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılan 5 tanesini listeledik.

Bitly

Bitly sadece Goo.gl kadar iyi olmakla kalmıyor, aynı zamanda Goo.gl servisinden çok daha güçlü bir link kısaltma servisidir. Bitly en popüler link kısaltma hizmetlerinden biridir. Bitly yıllar geçtikçe esas amacına ek olarak bağlantı analizlerini teker teker izlemenize izin vermek gibi pek çok özellik getirdi ama hizmetin özü hâlâ aynıdır.

Bir link kısaltmak için Bitly’nin internet sitesini açmanız ve bağlantıyı yapıştırmanız yeterlidir. Kısaltılan bağlantı saniyeler içerisinde elinize geçecektir. Bu bağlantıyı daha sonra sosyal medyada, e-postada veya doğrudan mesajlaşma gibi dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

is.gd

İs.gd sadece bağlantılarınızı kısaltmaya yarayan temel bir goo.gl alternatifidir. Sadece internet sitesini açmanız ve önünüzdeki kutuya kısaltmak istediğiniz bağlantıyı yapıştırmanız yeterlidir. is.gd kullanmanın en iyi yanı, internet bağlantınız ne kadar yavaş olursa olsun, internet sitesinin sadeliği sayesinde sadece birkaç saniye içerisinde internet sitesi önünüzde olacaktır. Basit ve hızlı bir link kısaltma servisi arıyorsanız is.gd tam size göredir.

bit.do

Kullanabileceğiniz bir diğer basit ve hızlı link kısaltma servisi bit.do’dur. is.gd gibi bit.do da kullanıcılarına saniyeler içinde yüklenen minimalist bir sayfa sunar. Ayrıca bağlantılarınızı kişiselleştirme ve bu bağlantıların performansını izleme özelliğini de kullanabilirsiniz.

Soo.gd

Soo.gd sizi bir hesap oluşturmak zorunda bırakmaz. Hesabınıza giriş yapmak zorunda kalmadan bağlantıları en basit şekilde kısaltabilirsiniz. İstediğiniz linki kutuya yapıştırın, özelleştirmek isterseniz “Suffix” yazısının yanındaki kutuya istediğinizi girin ve “Shorten” butonuna basın.

Ow.ly

Ow.ly için Bit.ly hizmetinin muadili diyebiliriz. Bu, temel bağlantı kısaltma hizmetinin dışında birçok özelliğe sahip olacağınız anlamına gelir. Soo.gd hizmetinin aksine sadece bir link kısaltmak istiyorsanız bile bu hizmeti kullanmak için hesap oluşturmanız gerekiyor.

Yazıya puan vermeyi unutmayın!
[Toplam oy: 0 Ortalama Puan: 0]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu