En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Akıllı telefonlarınızla dostlarınız yada yakınlarınızla yazılı, sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilmeniz için En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması ‘nı sizler için derledik.

Akıllı telefon kullananların neredeyse tamamı sesli, yazılı ve görüntülü haberleşme uygulamaları kullanmakta. Android ve IOS sistemleri için bir çok haberleşme uygulaması mevcut. Bizde bunların arasından en popüler ve ücretsiz olanları sizler için derledik.

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Bu mobil mesajlaşma uygulamaları ile sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

1# WhatsApp

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Akıllı telefonlarınız üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama yardımıyla, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizle mesajlaşabilir, konuşabilir görüntülü olarak iletişim kurabilirsiniz.

Piyasada LINE, WeChat, Viber, Tango, BiP Messenger gibi güçlü rakipleri olmasına karşın, sürekli olarak güncellenmesi ve sahip olduğu özellikler arasına yenilerini eklemesi nedeniyle zirvedeki yerini kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

Çapraz platform desteği sayesinde iOS, Windows Phone, Windows ve hatta tarayıcılarınız üzerinde bile kullanabildiğiniz WhatsApp, bu sayede çevrenizdeki insanlar hangi mobil cihazı kullanıyor olurlarsa olsunlar, onlarla kolayca etkileşim halinde kalmanıza da olanak sağlıyor.

Sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği ile bir mesajlaşma uygulamasında aradığınız her tür yeniliği sizlere sunan uygulama, şimdiye kadar henüz kullanmadıysanız mutlaka denemeniz gereken mobil uygulamaların başında yer alıyor.

Whatsapp ile ilgili sitemizde bir çok makalemiz mevcuttur. Whatsapp ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi arama motorumuza yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Whtasapp’ın Android ve IOS sürümlerini aşağıdaki linklerimizde akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

2# Messenger

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Facebook sayfasına gitmeden arkadaşlarınızla sohbeti mümkün hale getiren uygulamanın arayüzü alıştığınız sohbet programlarına benziyor. Programla Facebook’ta çevrimiçi olan arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, en son güncellemeleri haber bandı sayesinde takip edebilir, bildirimlerden hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Uygulama ile sık mesajlaştığınız kişiler için gruplar oluşturabilir, gruplara ad verebilir, grup fotoğrafları belirleyebilir ve hepsini bir arada tutabilirsiniz. Sohbet balonları yardımıyla da başka uygulamaları kullanırken konuşmanızı sürdürebilirsiniz.

Messenger ile ilgili sitemizde bir çok makalemiz mevcuttur. Messenger ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi arama motorumuza yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Messenger ‘ın Android ve IOS sürümlerini aşağıdaki linklerimizde akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Messenger
Messenger
Developer: Facebook
Price: Free
Messenger
Messenger
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free

3# SKYPE Uygulaması

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Skype, dünya genelinde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. İnternet aracılığıyla ücretsiz olarak hem yazılı olarak mesajlaşmanıza, hem sesli olarak konuşmanıza hem de görüntülü olarak sohbet etmenize olanak sağlayan yazılım ile isterseniz uygun ücretler karşılığında ev ve cep telefonlarını da arama şansına sahipsiniz.

Çoklu platform desteği sayesinde kullanıcılarla bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri üzerinde buluşan Skype, kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için P2P teknolojisini kullanmaktadır. Yüksek ses ve görüntü kalitesi (internet bağlantı hızınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir), konuşma geçmişi, konferans konuşmaları, güvenli dosya transferi gibi gelişmiş özelliklere sahip olan program, kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği her tür aracı kendilerine sunmaktadır. Her ne kadar yüksek internet trafiği kullanımı ve güvenlik açıklarıyla ilgili eleştiriler alıyor olsa da Skype şüphesiz ki şu an piyasada yer alan en etkili mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarından bir tanesi.

 

Skype ile ilgili sitemizde bir çok makalemiz mevcuttur. Skype ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi arama motorumuza yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Skype‘ın Android ve IOS sürümlerini aşağıdaki linklerimizde akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Skype for iPhone
Skype for iPhone

4# AZAR

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Azar, günümüzde oldukça popüler olan videolu konuşma hizmeti sunan uygulamalara yeni olarak eklenen başarılı bir uygulamadır. Uygulamayı kullanarak dünyanın dört bir köşesindkei diğer uygulama kullanıcıları ile videolu konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Modern ve şık arayüzü sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz uygulama da, bir kişi ile görüşmede iken başka bir kişiye geçmek isterseniz tek yapmanız gereken ekranın sağından soluna doğru parmağınızı kaydırmak.

Yeni insanlarla tanışmanızı ve arkadaşlıklar kurmanızı sağlayan program sayesinde yabancı dilinizi de geliştirebilirsiniz. Hızlı ve sınırsız olarak hizmet veren Azar ile dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşayan başka bir kullanıcı ile anında bağlanarak görüntülü konuşmalar yapabiliyorsunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, görüşeceğiniz kişilerin tamamen rastgele olmasıdır.

Azar-Görüntülü Sohbet
Azar-Görüntülü Sohbet
Azar - Video Chat, Discover
Azar - Video Chat, Discover
Developer: Hyperconnect
Price: Free+

 

5# Bip

En iyi 5 Ücretsiz Haberleşme Uygulaması

Turkcell’in tüm kullanıcılara sunduğu anlık mesajlaşma uygulaması BiP Messenger ile arkadaşlarınızla, ailenizle sohbet edebilirsiniz. WhatsApp benzeri olarak adlandırabileceğimiz uygulama, gelişmiş özellikleriyle de oldukça dikkat çekiyor.

Telefon numaranızı ve ardından telefonunuza mesaj olarak gönderilen BiP şifrenizi girdikten sonra sevdiklerinizle sohbetin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Rehberinizdeki tüm kişilerle anlık mesajlaşabilir, yazdıklarınıza özel simgeler ekleyebilirsiniz. Sınırsız mesajlaşmanın rahatlığını yaşatan BiP Messenger uygulamasında diğer sohbet uygulamalarında olduğu gibi kişilerinizin mesajınızı okuyu okumadığın, uygulamayı en son ne zaman kullandıklarını görebilirsiniz.

BiP Messenger
BiP Messenger
Azar - Video Chat, Discover
Azar - Video Chat, Discover
Developer: Hyperconnect
Price: Free+
Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM