Oyun

En İyi Android Macera Oyunları

Telefon yada Tabletinde oyun oynamayı sevenler için en iyi Android macera oyunları listesi sunacağız.

Macera oyunları, araştırma, keşif, bulmaca çözme gibi unsurları içeren, hikayeye odaklı bir çeşit video oyunu türüdür.

Google Play Store’da Android telefon yada tabletler için çok sayıda macera oyunu bulunmakta ama  aralarından en iyilerini bulmak gerçekten zordur.

Eğer boş zamanlarında macera oyunları oynamayı seviyor ve hangisinin en çok keyif alacağı konusunda kafa karıştırıyorsanız, o zaman burada Android için en iyi macera oyunlarının bir listesi.

En İyi Android Macera Oyunları

Wolf Among Us

android en iyi oyunlar

Hikaye odaklı bölümlerden oluşan oyunlar ile Telltale kendine bir isim yaptı ve The Wolf Aming Us, en iyi Android macera oyunları arasında en iyilerinden biri. Temelde oldukça karmaşık bir masal olarak görünmektedir. Fabletown olarak adlandırılan şehrin sokaklarında bir katili avlarken, büyük kötü kurdu kontrol ediyorsun.

The Wolf Among Us
Price: Free

80 Days 

android en iyi oyunlar

Oyun 1872’de gerçekleşen buharlı makinaların yeni yeni hız kazandığı bir dönemde geçmektedir. Bir nevi 80 Günde Devri Alem eserindeki gibi bir yol izler.

Ana karakter Phileas Fogg’un ve onun güvenilir uşağı ile, 80 günde dünyayı dolaşması için girdikleri bir bahiste, başarılı olmasına yardımcı olmalısınız. Bu, eşyaların yönetilmesini/alım satımını ve dikkatlice rotaları seçmeyi içerir.

2015’in sonundaki içerik güncellemesi, zaten bol miktarda önem arzeden maceraya 150.000 kelime, iki yeni alan ve 30 şehir ekledi . Bu oyunu telefonunuza indirirek, büyük bir maceraya ortak olabilirsiniz.

80 Days
Price: ₺34,99

Her Story

android en iyi oyunlar

Her Story, sadist bir programcı tarafından tasarlanmış bir yazılımla kendinizi, ürkütücü bilgisayar terminaliyle karşı karşıya bulabilirsiniz. L.O.G.I.C. veritabanında, cinayetle suçlanan bir kadının polis röportajları da yer alıyor.

Ancak cinayeti çözecekken, sistem hacklenir ve yalnızca anahtar kelimeler tarafından erişilebilir; hale gelir. Bu zor değil asıl sıkıntı, terminal “helpfully” aramanızda sadece beş arama sonucunu görüntüler.

Her Story
Price: ₺17,99

Oceanhorn

android en iyi oyunlar

Uyandığınızda elinizde babanızdan kalan bir mektup var. Görünüşe göre o öldü. Geride sadece defterini ve bir kolyesini bıraktı.Bir video oyunundan beklemeniz gereken bütün özelliklere sahip. Denizleri ve adaları keşfetme, insanlarla sohbet etme, düşmanca vahşi yaşamda bıçakla hayatta kalma, sırları ve gizemleri çözme ve öldürülmeme konusunda çok çaba sarf etmenizin zamanı geldi.

Oceanhorn ™
Price: Free

Samorost 3

android en iyi oyunlar

Öyküsü, bir sürü gezegeni parçalayan çılgın bir keşisin kullandığı makinayı toplamak. Durum bu şekilde olunca, kötü adamın eline geçmeden tüm parçaları kendiniz bulmalısınız. Aksi halde bulunduğunuz gezenin de yok olma ihtimali var.

Samorost 3
Price: ₺19,99

Never Alone: Ki Edition

android en iyi oyunlar

Soğuk iklimiyle coğrafyalar arasında dikkat çeken Alaska‘daki yerlilerinin kültürünü aktaran bir oyun var ilk sıramızda. Bulmaca tarzındaki uygulamada Nuna ile kutup tilkisini yönetiyorsunuz. Oyunda kar ve diğer tehlikelere karşı korumak için hızlı olmanız ve doğru seçenekleri seçmeniz gerekiyor.

Never Alone: Ki Edition
Price: ₺12,99

Brothers: A Tale of Two Sons

android en iyi oyunlar

Çocukların babalarına vefa borçlarına ödedikleri macera Brothers. İki kardeşin verdiği mücadele sonrasında yaşam suyunu elde etmek amaçlanıyor. Bu yaşam suyu ile ölmesine ramak kalan baba kurtarılmak isteniyor. Peki bu ilacı nasıl kazanacaklar? Yollarında farklı diyarları keşfetmeleri, dev canavarlarla mücadele etmeleri lazım. Sizler de Android’e indirdiğiniz taktirde kardeşlere yardımcı olacaksınız.

Valiant Hearts: The Great War

android en iyi oyunlar

Teması savaş ancak konusu maceralarla hazırlanan bir oyun. Savaşın getirdiği yıkımın sivil insanları nasıl etkilediği ile de bağlantısı bulunurken 1. Dünya Savaşı‘nda Fransa’da yaşayan bir Alman ailesinin çektiği problemler neticesinde ister istemez kendilerini savaşın içerisinde bulmalarını anlatıyor. Ailenin reisi de zorunlu nedenlerle Alman ordusuna katılırken bizler de buradan maceraya giriş yapıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu