IOS 11 nasıl yüklenir ?

IOS 11 nasıl yüklenir ?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Apple IOS 11’in halka açık ilk betasını yayınladı. IOS 11 yükleme rehberimizde IOS 11 nasıl yüklenir, IOS 11 özellikleri nelerdir, IOS 11 alacak cihazlar hangileridir anlatacağız.

iOS 11 sonunda WWDC17 etkinliğinde resmi olarak duyuruldu. Yeni nesil akıllı telefon ve tabletleri için geliştirilen iOS 11 ile neler değişiyor.

IOS 11 yükleme rehberimimizde önce kısa olarak IOS 11 ile gelen özelliklere bakacağız sonrasında IOS 11 alacak cihazlar ve IOS 11 nasıl yüklenir sorusunu cevaplayacağız.

IOS 11 özellikleri nelerdir ?

iMessage Yenilikleri

iMessage uygulamasındaki, mesajları artık bulut üzerinden saklayabileceksiniz. iMessage ile mesajlaşırken kullanıcılar birbirlerine ApplePay ile para yollayabilecekler.

Siri Yenilikleri

Apple’ın son dönemlerde üzerine fazlasıyla titrediği akıllı asistanı Siri, yeni özellikler kazandı. Artık yeni iOS sürümüyle birlikte Apple’ın akıllı asistanı Siri üçüncü parti hizmetlere ihtiyaç duymadan İnglizce’den Çince’ye, Fransızca’ya, Almanca’ya, İtalyanca’ya ve İspanyolca’ya çeviri yapabiliyor. Ayrıca Apple’ın açıklamasına göre beta sürümüden sonra daha fazla dil, Siri’nin çeviri özelliği tarafından desteklenecek ancak Türkçe’nin bu diller arasında olup olmayacağını bilemiyoruz.

Kontrol Merkezi Yenilikleri

iOS işletim sisteminde arayüzün alt kısmından kaydırılarak açılan kontrol merkezi, özellikle ‘hücresel veri’ gibi kısayollar olmadığı için kullanıcıların fazlasıyla şikayetçi olmasına neden oluyordu. Apple, yeni güncellemeyle birlikte hem kontrol merkezinin görünüşünü tamamen yeniledi hem de ‘hücresel veri’ ayarını kontrol merkezine dahil etti.

IOS 11 nasıl yüklenir ?

Apple Harita Yenilikleri

iOS 11 ile birlikte yenilenen Apple Maps artık kapalı alanlardaki haritaları da algılıyor ve AVM gibi büyük yerlerde hangi mağazanın nerede olduğuna dair bilgi vererek sizi AVM’lerin içinde ya da havaalanlarında tabelaları takip etme ya da bir destek noktası bulma derdinden kurtarıyor. Bu sistem, büyük kapalı mekanlarının kat planının Apple Maps’e entegre edilmesiyle çalışıyor.

Trafikteyken de sürücülerin karşısına çıkacak olan sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen Apple, iOS 11 ile Apple Haritalar’a şerit takip özelliğini ekledi.Bunların beraberinde Haritalar uygulaması bulunduğunuz bölgeye ait hız sınırlarını size bildirecek. Böylece şaşırtıcı, radar cezaları tarihe karışacak.

iOS 11 ‘Dosyalar’ uygulaması

Bildiğiniz gibi iOS işletim sisteminde bugüne kadar tüm dosyalarınızı gösteren belli bir uygulama mevcut değildi. Apple, iOS 11 ile birlikte duyurduğu ‘Files’ uygulaması sayesinde tüm dosyalarınızı görüntüleyebileceksiniz.

IOS 11 diğer özellikler

iOS 11 ile gelecek dikkat çeken özelliklerden biri olan ”Sürüş Sırasında Rahatsız Etme” özelliği ile trafikte araç kullanırken artık dikkatinizi dağıtacak unsurlar ortadan kalmış olacak.Böylece iOS cihazınız siz trafikteyken sizi rahatsız etmeyecek ve gelen mesajlar otomatik olarak yanıtlanacak ve aramalar kolayca meşgule atılabilecek.

AirPlay 2 ile gelen en büyük yenilik, birden fazla kullanıcının bir parti için rahatlıkla çalma listesi oluşturabileceği ”Sonraki Paylaşılan” özelliği dikkatleri üzerine toplamakta.Yapılan duyurular ile birlikte yeni AirPlay 2’ye HomeKit desteği eklendiği de belirtildi.

Portre Modu geliştirilmiş görüntü kalitesi ile güncellenecek ve geliştiriciler için derinlik API’sı erişilebilir bir durumda olacak.

IOS 11 nasıl yüklenir ?

IOS 11 yüklemeden önce cihaz yedeğini mutlaka alın. Yedek alınmasını bilmeyenler iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch Nasıl Yedeklenir

  yazımıza bakabilirler.

Yedekleme işlemi bitirdikten sonra iOS cihazınızdan https://danield3v.us/ios11/gm.php bağlantısına tıklayın ve profili iOS cihazınıza yükleyin. Sizi ayarlara yönlendirerek profili yüklemenizi isteyecek.

Profili yükledikten sonra Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme bölümünden güncellemeleri kontrol edin. İOS 11 güncellemesini cihazınıza indirin ve kurun.
IOS 11’den IOS 10.3.2 e dönüş için iOS 11 Geri Dönüş Rehberi yazımıza bakabilirsiniz.

IOS 11 alacak cihazlar

İşte karşınızda iOS 11 güncellemesini alacak tüm Apple modelleri:

iPhone

iPhone 7 / iPhone 7 Plus
iPhone 6S / iPhone 6S Plus
iPhone 6 / iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5S

iPad

iPad Pro (10.5 inç)
iPad 2017
iPad Pro (9.7 inç)
iPad Pro (12.9 inç)
iPad Air 2
iPad Air
iPad mini 4
iPad mini 3

iPod

6. nesil iPod Touch

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol