Sosyal Medya

Facebook Hikaye Arşivi Kapatma

Facebook hikayelerdeki paylaşımlarınızın arşive kaydedilmemesini istiyorsanız Facebook hikaye arşivi özelliğini kapatabilirsiniz.

Hikâyeler Facebook Haber Kaynağının en tepesinde görünüyor, bu açıdan Instagram’dakine benzer bir gösterimin yapıldığını görüyoruz. Paylaşımda bulunan arkadaşlarınızı küçük daireler içinde görebilir, herhangi bir tanesine tıklatarak onun paylaşım veya paylaşımlarını görebilirsiniz.

Hikâyeler otomatik olarak, slayt gösterisi biçiminde sürekli akıyor, buna ek olarak ekranın sağına veya soluna dokunarak hikâyeler arasında geçiş yapmanız mümkün.

Facebook’taki tüm arkadaşlarınız hikayenizi görebilir. Kısıtlılar listesine eklediğiniz kişiler varsa, bu kişiler hikayenizi göremez.

Facebook uygulamasının haber akışının en üstünde yer alan “Hikayen” ikonundan ulaşılabilen Facebook Hikayeler, Snapchat’te de olduğu gibi 24 saatlik ömre sahip ve bu paylaşımlar bir kez göründükten sonra kayboluyor. Ancak Facebook hikayelerdeki paylaşımlarınız her ne kadar 24 saat içerisinde kaybolsa da bunun bir kopyası hikaye arşivinde kaydedilmektedir.

Facebook hikayeler bölümünde sağ üst köşede bulunan Arşivin kısmına tıkladığınızda şimdiye kadar paylaştığınız tüm hikayeleri görebilirsiniz.

Sizde hikayelerde paylaştığınız fotoğraf yada videolarınızı arşivlenmesini istemiyorsanız bu yazımızdan Facebook hikaye arşivi kapatma işlemini öğrenebilirsiniz.

Facebook Hikaye Arşivi Nasıl Kapatılır ?

Facebook hikaye arşivini kapatmak için;

1 Hikaye Arşivin bölümüne girdiğinizde ekranın sağ üst bölümündeki dişli çark simgesine tıklayarak Ayarlar bölümünü açıyoruz.

Hikaye arşivi nasıl kapatılır

2 Bu bölümde Arşive Kaydet seçeneğini kapalı konuma getirdiğinizde artık hikayelerinizin bir kopyası saklanmayacaktır.

Facebook Hikaye Arşivi Kapatma

 

Facebook hikaye arşivi kapatma bu kadar kolay.

Son Güncelleme: 18 Kasım 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu