Sosyal Medya

Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

Popüler sosyal medya mecrası Facebook’ta sayfanıza kullanıların puan verip yorum yapabilmeleri için değerlendirme kısmı ekleyebilirsiniz. Peki Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

Öncelikle Facebook ayfanızda yıldız ile değerlendirme eklemek istiyorsanız bunun için öncelikle sayfanızı Yerel işletme olarak eklemeniz gerekiyor. Eğer sayfanızı web sitesi olarak oluşturduysanız o zaman yıldızlı değerlendire bölümü maalesef sayfanıza eklenemiyor.

Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

1# Facebook adresinizde sağ üst köşeden sayfanızın bulunduğu kısma giriş yapın burada yönetici panelinize girin.

2# Yönetici panelinizde‘’Sayfa Düzenle’’ kısmına ve hemen altında yer alan Sayfa Bilgilerini Güncelle bölümüne girin.

Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

3# Sayfa bilgilerini güncelle butonundan sonra karşınıza çıkacak olan kısımdan öncelikle ‘’Kategori’’ bölümüne girin ve  Kategori bölümünün hemen yanında çıkan kutucuğun ‘’Şirketler ve Kuruluşlar’’ olmasına dikkat edin.

Facebook Sayfa Değerlendirme Nasıl Açılır ?

4# Şirketler ve kuruluşlar yazısının hemen yan kısmında ise alt kategori seçmeniz için ayrı bir buton çıkacaktır. Bu kısmı ise sayfanız ile alakalı olan kategoriyi seçerek tamamlayabilirsiniz.

Böylece sizin de facebook sayfanıza ait değerlendirme sekmesi oluşturmuş oldunuz.

Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra açmış olduğumuz sayfa bölümüne gelerek sayfayı aşağı çektiğimizde, sol tarafta Değerlendirme kısmı eklenmiş olacaktır. Bu kısımdan takipçilerinizin, sayfanız ile alakalı olarak değerlendirmelerini görebileceksiniz.


Facebook Sayfa ve Profil İsmi Değiştirme ile size kolaylık sağlayacak ve kolayca paylaşabileceğiniz kısa URL’ler olşturabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol