Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

Merhaba. Bu yazımızda Gmail hesabınızı daha güvenli hale getirebilmek için Gmail şifresi nasıl değiştirilir anlatacağız.

Gmail Google’ın sunduğu ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Gmail hesabınız sayesinde Google’da oturum açabilirsiniz. E-posta hizmeti, Youtube hesabı, Android cihazlarında Play Store’a erişim ve fotoğraf, video, döküman belgelerini yedekleme hizmetleri gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

Gmail hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşede bulunan profil resmine tıklayın ve sonra gmail şifre değiştirme işlemini yapacağımız “Hesabım” kısmına tıklıyoruz.

Gmail şifre değiştirme

2.Açtığımız “Hesap Ayarları” kısmından “Oturum Açma ve güvenlik” bölümüne gelerek Parola kısmına tıklıyoruz.

Gmail şifre değiştirme

3.Bu kısımda bizden mevcut şifremizi istiyor. Mevcut şifremizin girişini yaptıktan sonra yeni şifremizi girip şifre değiştir butonuna tıklıyoruz ve Gmail şifre değiştime işlemini tamamlıyoruz.

Gmail şifre değiştirme

Gmail şifre değiştirme işlemi bu kadar.

Burada bilinmesi gereken bir diğer konu da siz Gmail şifrenizi değiştirdiğiniz zaman aynı zaman da tüm Google hesap şifreleriniz de artık değişmiş olacak. Youtube, Adsense, Webmaster araçları gibi tüm Google hizmetleri artık yeni şifrenizle kullanılacaktır.

Yukarıda bahsettiğim şifre değiştirme bölümünde ayrıca hesap kurtarma ayarlarının bulunduğu bir bölümde var. Hesabınızı açarken sizden birde farklı bir e-posta adresi ve telefon numarası isteniyor. Şifrenizi unutmanız halinde bu adresler üzerinden size doğruluma mesajları gönderiliyor. Bu şekilde hesabınızı doğrulayabilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.