IGTV’de Kanal Nasıl Açılır, Video Nasıl Yüklenir ?

IGTV’de Kanal Nasıl Açılır, Video Nasıl Yüklenir ?

Bu yazımızda Instagram’ın Youtube mantığı ile çalışan video platformu olan IGTV’de kanal nasıl açılır , IGTV’ye video nasıl yüklenir anlatacağız.

Instagram IGTV’de 24 saat sonra kaybolmayan 10 dakikalık videolar paylaşabilirsiniz. Videoların tam ekran ve dikey olarak görüntülendiği uygulama, Instagram’da video içerik üreten markalara, fenomenlere, YouTuber gibi ünlü kişilere hitap ediyor.

IGTV’ye kişisel hesaplar için 10 dakika, şirketler için de 1 saate kadar dikey formatta video yüklenebiliyor.

IGTV’de Kanal Nasıl Açılır ?

1 Instagram’da ekranın sağ üst köşesinde bulunan IGTV simgesine dokunarak IGTV’ye geçiş yapın.

IGTV’de Kanal Nasıl Açılır, Video Nasıl Yüklenir ?

2 Ekranın sağ-ortasında bulunan dişli çark simgesine dokunun ve açılan ekranda Kanal Oluştur seçeneğini seçin.

IGTV’de Kanal Nasıl Açılır, Video Nasıl Yüklenir ?

Artık bir IGTV kanalınız var.

IGTV’ye Video Nasıl Yüklenir?

IGTV‘ya video yüklemek ve arkadaşlarınızla video paylaşmak için ilk adım olan kanal oluşturmayı tamamladınız.

IGTV’yi açın ve ekranın sağ-ortasında bulunan profil simgenize dokun. Video Yükle seçeneğine dokun. Telefonunuzda bulunan Videoları göreceksiniz. Buradan yüklemek istediğiniz videoyu seçin.

Video Başlığı yada Açıklamasını güncellemek için;

Bilgisayardan internet tarayıcınızı açın ve Instagram.com adresine gidin. Profilinize girin, IGTV bölümünü açın. Düzenlemek istediğiniz videoyu açıp sağ üstteki ayar simgesine tıklayın ve Düzenle‘yi seçin. Başlık ve açıklamayı dilediğiniz şekilde değiştirin, bilgileri kaydederek ekranı kapatın.

Instagram IGTV videosuna kimler bakmış merak ediyorsanız;

IGTV üzerinden paylaşılan videoda görüntüleyenler ve beğenenler sayı olarak görüntüleniyor ancak normal Instagram video paylaşımlarında olduğu gibi sadece videoyu görüntüleyen sayı bilgisi paylaşılıyor. IGTV videosunu görüntüleyenlerin isimleri ve diğer bilgileri uygulamada şuan için yer almıyor. Videoyu kimler izlemiş, videoyu izleyenlerin isimleri, videoyu görüntüleyen kişilerin diğer detayları sadece Instagram Hikayeler özelliğinde gözükmektedir.

Birde IGTV Videolarını kimler görebilir konusu var.

GTV videolarının gizlilik ayarları, kanalınızın ve videolarınızın görünürlüğü, hesabınızın gizlilik ayarlarına bağlıdır. Aşağıdaki gizlilik ayarlarınıza göre videoyu ve kanalınızı görüntüleyen kişi türlerini görebilirsiniz.

Gizli hesaplarda: Yalnızca onaylı takipçileriniz kanalınızı ve videolarınızı görebilir

Herkese açık hesaplarda: Instagram’daki herkes kanalınızı ve videolarınızı görebilir

Özellikle birisinin Instagram’daki fotoğraflarınızı veya paylaşımlarınızı görmesini istemiyorsanız, bu kişiyi engelleyebilirsiniz.

IGTV telefonda yok ise Instagram uygulamanızı güncelleyin. IGTV ikonu gelecektir.

Biliyorsunuz artık Instagramdan görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Instagram’ın video chat (görüntülü arama) özelliğini iPhone ve Android cihazlarınızda nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız  Instagram’da görüntülü konuşma nasıl yapılır yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram IGTV’de paylaşılan bir video hoşunuza gitti ve bunu indirmekmi istediniz ? IGTV’den Video İndirme işleminin olduka kolay bir yol var!

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap