Sosyal Medya

Instagram Guides Nedir, Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme: 8 Aralık 2020

Instgram, Türkçeye “Kılavuzlar/Rehberler” olarak çevirebileceğimiz Guides özelliğini tüm dünya ile birlikte Ülkemiz’de de kullanıma sundu. Peki Instagram Guides nedir, ne işe yarar, Instagram Guides nasıl kullanılır?

İçerik üreticilerinin Instagram topluluğu için çok önemli bir ilham kaynağı olduğunu vurgulayan Instagram, Guides ile içerik üreticilerine destek olmayı amaçlıyor.

Instagram Guides nedir?

Guides ile insanlar hem kendi rehberlerini hazırlayabilecek hem de en sevdikleri hesapların önerilerini keşfedebilecek ve onlardan ilham alabilecek.

Guides sekmesini dijital bir rehber olarak düşünebiliriz. Tek bir konu odağında içerik üreticilerin profilindeki fotoğraf, galeri ve videolar bir araya getiriliyor ve konuya dair yorum ve öneriler de metin olarak içeriklerle birleştirilmiş oluyor. İçerik üreticiler kendi içeriklerini kullanmanın yanı sıra başka Influencerların içeriklerini de Guides sekmesine ekleyebiliyor.

Instagram Guides Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Guides ne işe yarar?

Guides ile içerik üreticileri dahil tüm kullanıcılar sevdikleri yerleri, ürünleri ve gönderileri Instagram’da takipçileriyle öneri olarak paylaşabilecek.

Instagram Guides nasıl kullanılır?

Instagram Guides özelliğine erişmek için;

  1. Alt çubuktan Alışveriş sekmesine gidin.
  2. Ardından üst taraftaki kutucuklardan “Rehberleri keşfet”‘i seçin.

Karşınıza içerik üreticilerinin yayımlamış olduğu rehberler çıkacak. Eğer bir rehber oluşturmak istiyorsanız öncelikle hesabınızı profesyonel bir içerik üretici hesabı olduğundan emin olun.

  1. Bunu yapmak için ayarlara gidip “Hesap” sekmesinden “Profesyonel hesaba geç” seçeneğine tıklamalısınız.
  2. Ardından profilinize girip sol üstteki “artı” ikonundan “Rehberler”‘i seçin.

Oluşturduğunuz rehberi hikayenizde paylaşabilir ve mesaj olarak iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu