İnstagram’da Takip Ettiğin Kişiden Bildirim Alma

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram günden güne üye sayısını arttırıyor. Aynı zamanda her gün kendini yenilikler yaparak geliştirmeye çalışan İnstagram’da bildirim ayarlarıyla ilgili yapabileceklerinizi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarında da yapabildiğiniz çeşitli bildirim ayarlarını İnstagram’da da yapabiliyorsunuz. Örneğin takip ettiğiniz biri fotoğraf paylaştığında bildirim alabiliyorsunuz. Sıradan bir özelliği tanıtıyoruz belki, ancak İnstagram bir Facebook ya da Twitter kadar tanınmış olmadığından bu özelliği nasıl aktif edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

instagram-bildirimleri-aktif-etme-338x600

Kişiye özel bildirimleri nasıl aktif edebilirsiniz?

  • Öncelikle bunu sadece takip ettiğiniz kişilere yapabilirsiniz.
  • Takip ettiğiniz kişinin profiline gelin ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın. Karşınıza çeşitli seçenekler çıkacak.
  • Bu seçeneklerden en altta olan gönderi bildirimlerini aç seçeneğine tıklayın ve aktif edin. Tüm yapmanız gerek bu 3 maddeden ibaret.

Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman bildirim almak istediğiniz kişi paylaşımda bulunduğu zaman hemen size bildirim gelecektir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu