Mobil

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Android telefonlarınızda şehir içinde veya şehir dışı yolculuklarınızda kullanabileceğiniz en kullanışlı ve En İyi Android Navigasyon Uygulamaları ‘nı bir araya getirdik.

Navigasyon seyir anlamına gelen yön bulmak için kullanılan bir sistemdir. Bir yerden bir yere gitmek için en elverişli yolun belirlenmesinde kullanılmaktadır ve bulunulan yer ile varılmak istenilen yerin tespiti ile başlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu özellik hayatımızın birçok alanında kullandığımız telefonlarda da yer almaya başlamıştır. Akıllı telefonların büyük bir avantajı olan sistemin gelişimi devam etmektedir.

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Android Navigasyon Uygulamaları hepsi de aslında tek bir özelliği sunuyor: harita ve yol tarifi. Elbette bunun dışında pek çok özellik sunan çeşit çeşit navigasyon uygulaması var. Bizde bu yazımızda En İyi Android Navigasyon Uygulamaları ‘ndan 10 tanesini derledik.

1# Google Maps

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon uygulamalarından bahsedip de Google‘ın harita uygulamasını listeye almamak olmaz. Google Haritalar,  dünyanın neresinde olursanız olun, en çok işinize yarayacak uygulamalardan birisidir.

Bu uygulama ile GPS veya internet bağlantınız olduğu sürece asla hiçbir yerde kaybolmazsınız. Ayrıca GPS ya da internet olmasa bile uygulama daha önceki kullanımlara dayanarak oluşturduğu ön belleği kullanır, böylece bu şekilde de haritalara ulaşabilirsiniz.

Google Maps’te yolumuzu daha kolay bulmamızı sağlayacak, bizi bir yerden bir yere daha hızlı ulaştıracak önemli ipuçlarına birlikte göz atmaya ne dersiniz. İşte Google Maps’te Daha Etkin Navigasyon Kullanmak için işlevsel 5 ipucu

2# Yandex.Navigasyon

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Yine Android Navigasyon Uygulamaları ndan bahsedip de adını anmadan geçmenin imkansız olduğu bir diğer uygulama da Yandex.Navigasyon. Bu uygulama anlık trafik durumuna göre sizlere yön tarifi yaparak gideceğiniz noktaya en kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor.

Uygulama gayet sade ve kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor. Tek bir dokunuşla adres arayabilir, haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, böylece araçta çok daha dikkatli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yine uygulama ile çevrenizdeki restoran, benzinlik, oto servisi gibi mekanlara kolayca ulaşabilir, sesli yol tarifi ile dikkatiniz dağılmadan aracınızı kullanabilirsiniz.

3# Sygic

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Bence listedeki Android Navigasyon Uygulamaları ndan en iyi navigasyon uygulaması olan Sygic, telefonunuzdaki Gps donanımı ile gideceğiniz yere kolayca ulaşmanızı sağlayacak bir diğer uygulama. Uygulamayı ilk kurduğunuzda Türkiye harita pakedini indirmeniz gerekiyor.

Ister 3 boyutlu ister 2 boyutlu olarak kullanabileceğiniz bu harita uygulamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi TomTom haritalarını desteklemesi diyebilirim. Ayrıca sesli olarak da sizi yönlendiriyor.

Uygulamanın en güzel diğer özelliği ise bana göre Head up Display denilen, ekranı ön cama yansıtarak izleyebilme özelliği. Böylece telefonunuzu arabanın ön tarafına koyarak camdan tıpkı bir navigasyon cihazı gibi onu izleyebilirsiniz.

4# Waze

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Waze, benzer navigasyon uygulamalarından farklı olarak çok daha sosyal bir yönü olan ve adeta bir sosyal ağ gibi hizmet veren sürüş ve navigasyon uygulamasıdır. Bu uygulama ile diğer sürücülerle iletişim kurabilirsiniz.

Yine uygulama ile gerçek zamanlı trafik bilgilerini görebilir, aktif olarak kazalar, tehlikeler, polis ve caddede gördüğünüz diğer olaylar hakkında rapor verebilir, kendi güzergahınız hakkında uyarı alabilirsiniz.

Uygulama ile navigasyon olarak kullanım amacından ayrıca, sizinle aynı güzergahı kullanan sürücülere ulaşabilir böylece zaman, para ve yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.

5# Wisepilot

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Bir diğer akıllı ve başarılı uygulama olan Wisepilot da Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir navigasyon uygulaması. Bu da diğerleri gibi kapsamlı ve pek çok özelliğe sahip.

Fakat diğerlerinden farklı olarak kullanımı oldukça rahat ve kolay olan uygulamayı herkes kolayca kullanabilir. OpenStreetMap verisini kullanarak size en geniş harita bilgilerini sunan uygulama ile trafik ve hava durumu bilgilerine de erişebilirsiniz.

Uygulamayı ilk indirdiğinizde bütün premium özellikler de dahil olacak şekilde 5 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Daha sonra isterseniz bu özellikleri ek olarak satın almanız gerekiyor.

6# MapFactor

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir diğer navigasyon uygulaması da MapFactor‘dür. Pek çok detaylı ve kapsamlı özelliğe sahip olan uygulama aynı zamanda da kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor.

Uygulamada, sesli ikaz ve yönlendirme sistemi, 2D ve 3D modları arasında geçiş yapabilme, gece ve gündüz modları, favorilere konum ekleme, yaya veya araba modu gibi özellikler bulunmaktadır.

Ayrıca uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi de yakındaki mekanları keşfetme ve buna göre rotalar bulma özelliğidir.

7# Maps.Me

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon uygulamalarından bir diğeri olan Maps.Me‘de bir hayli kapsamlı ve detaylı özellikleri ile dikkat çekiyor. Uygulama ile yola çıkmadan önce gideceğiniz şehrin haritasını indirebiliyor, bu sayede internet ya da gps olmadan haritayı kullanabiliyorsunuz.

Uygulama ile ehirdeki yeme-içme mekanlarını, alış veriş merkezlerini, eğlence alanlarını, sağlık merkezlerini, ulaşım alanlarını, bankaları, benzin istasyonlarını harita üzerinden kolayca görebilme şansına da sahipsiniz.

Bir hayli hızlı çalışan ve kullanıcı dostu arayüzüyle de dikkat çeken uygulamanın isterseniz önce deneme versiyonunu indirebilir ardından beğenirseniz pro versiyona da yükseltebilirsiniz.

8# Maverick

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Maverick de internet bağlantısına bile ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir diğer çevrimdışı navigasyon hizmeti veren uygulama. Ücretsiz olarak bu uygulamayı indirip kullanma şansına sahipsiniz.

Bu uygulama, yukarıda belirttiğim gibi araba ile kullanmaktan çok farklı bir amaç için geliştirilmiş. Bu uygulamayı trafikte kullanmaktan daha çok yürüyüş, hiking ve off-road aktiviteleriniz esnasında kullanabilirsiniz.

Uygulama ile yürüyüşe ya da diğer aktivitilerinize çıkmadan önce gerekli haritaları indirebilir, böylece internetinizin çekmediği yerlerde kaybolma ihtimaline karşı önlem alabilirsiniz.

9# OsmAnd

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

OsmAnd, açılımı  OSM Automated Navigated Directions yani Türkçe’ye otomatize edilmiş navigasyon olarak çevirebileceğimiz bir diğer navigasyon uygulaması ve OpenStreetMap verisi baz alınarak geliştirilmiş.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz ve açık kaynak bir uygulama olan OsmAnd ile hızlı ve kolay bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca önceden haritaları indirerek daha sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Uygulamada sesli rehber, tahmini varış zamanı, rotadan saptığında otomatik yeniden hesaplama, adres veya koordinat arama, çeşitli adresleri favori listesine ekleme gibi özellikler de mevcuttur.

10# Polaris

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Polaris Navigasyon da Android cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve telefonunuzu güçlü bir navigasyon cihazına dönüştürecek başarılı bir navigasyon uygulamasıdır.

Bu uygulama da yine araba kullanımı ile birlikte off road aktiviteler ve yürüyüşler için tasarlanmış yapısı ile pek çok farklı özellik sunmakta. Ayrıca uygulama  Google Maps, OpenStreetMaps, MapQuest ve Cycle Route haritalarının hepsini kullanıyor.

Yine uygulamada rota kaydetme, harita kaynağını seçebilme, çevrimdışı erişim için harita saklama, e-mail ya da sms ile lokasyon gönderme, birim özelleştirme ve sesli rehber gibi özellikler de bulunuyor.

 

 

 

Android Telefonlara Navigasyon Çubuğu Ekleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu