iOS için Reklam Engelleme Uygulamaları

iOS için En İyi 5 Reklam Engelleme Uygulaması

Apple uygulama mağazasında Safari tarayıcı ile entegre çalışan onlarca ücretsiz ve ücretli reklam engelleme uygulaması var ancak içlerinde kaç tanesi gerçekten her türlü reklamı engelleyebiliyor ve ücretini sonuna kadar hak ediyor? Bu yazımızda iPhone ve iPad’inizde reklamlardan kurtulmanızı sağlayan aynı zamanda çevrimiçi gizliliğinizi koruyan, mobil veri tüketimini azaltan en iyi 5 reklam engelleme uygulamasını bir araya getirdik.

Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus’la önyüklü gelen mobil işletim sistemi iOS 9’un en beğenilen özelliklerinden birisi sanırım reklam engelleme seçeneğidir. Webde gezinmek için Safari tarayıcıyı tercih ediyorsanız mağazada sunulan onlarca reklam engelleme uygulamalarından birini indirip yükleyerek tarayıcınızı değiştirmeden reklamlardan tamamen kurtulma şansına artık sahipsiniz. Onlarca reklam engelleme uygulaması dedim çünkü App Store’da gerçekten bu iş için yaratılmış onlarca uygulama mevcut ve her gün bunlara bir yenisi ekliyor. İçlerinde ücretli ve detaylı seçenekler sunanlar olduğu gibi, ücretsiz ve temel, reklamları engellemede oldukça başarılı olanları da var. Bu uygulamaların hangisini tercih ederseniz edin aklınıza ilk gelecek sorulardan biri eminim ki “Ne kadar güvenliler?” olacaktır. Güvenlik endişesi duymanız çok normal ancak Apple’ın iOS 9’un yayınlanmasıyla türeyen reklam engelleme uygulamalarını yakından takip ettiğini ve kullanıcı için güvenlik riski oluşturanları mağazadan kaldırdığını belirtelim. Ufak bir detayı da paylaştıktan sonra siz iOS kullanıcılarımız için özenle seçtiğimiz en iyi 5 reklam engelleme uygulaması listemize geçiyorum:

iOS Reklam Engelleme Uygulamaları:

F-Secure ADBLOCKER

fsecure-adblocker-ios

Güvenlik yazılım şirketi F-Secure’in reklam engelleme uygulaması F-Secure ADBLOCKER, tamamen ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. Ücretsiz indiriyorsunuz ve hiçbir satın alım yapmadan ek seçenekler dahil kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında hangi sitelere girip çıktığınız veya hangi tür reklamlardan hoşlanmadığınız bilgileri uygulama geliştiriciye iletilmiyor. Webde sörf ederken hızınızı ciddi anlamda yavaşlatan reklamların dışında internet paketinizden gereksiz yere fazla harcamanızı engelleyen F-Secure ADBLOCKER, mağazaya sonradan gelse de oldukça etkili.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu