Nedir, Nasıl Yapılır

Opera Turbo Mod nasıl açılır ?

Son Güncelleme: 3 Temmuz 2020

Chrome, Firefox, Safariden sonra en çok kullanılan internet tarayıcısı Opera’daki Opera turbo mod nedir,  Turbo mo ne işe yarar, turbo mod nasıl açılır sorularının cevapları yazımızda.

Opera Turbo Mod nedir?

Bir internet sitesine tıkladığınız sayfa karşınıza yüklenene kadar belli bir süre geçer. Bu geçen sürede internet bağlantınız girmek istediğiniz sayfadaki verileri indirerek size gösterir. Bu nispeten kısa bir sürede gerçekleşse de bazen sayfa boyutuna ve yoğunluğa göre gecikmeler yaşanabilir. Bu aşamada hızın son derece önem kazandığı günlerde Opera Turbo özelliği devreye giriyor. Bu özellik gezinmek istediğiniz sayfaları sıkıştırarak daha hızlı yüklenmelerini sağlıyor.

Opera Turbo Mod nasıl açılır ?

  • Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Sol alttaki Gelişmiş ayarları göster kutucuğunu işaretleyin.
  • Sol menüdeki Tarayıcı sekmesine gelin.
  • En alttaki Opera Turbo’yu Etkinleştir seçeneğine tıklayın.

Opera Turbo Mod nasıl açılır ?

Masaüstünde Turbo özelliğini açmak isterseniz 58. sürüme geri dönmek zorundasınız. Daha yeni sürümlerde turbo mod kaldırıldı. Opera tarayıcının mobil versiyonunda turbo modu hala çalışıyor. Google Play veya App Store’den tarayıcınızı indirdiyseniz sağ alt köşede bulunan kırmızı renkli Opera logosuna tıklayın ve açılan pencerede Ayarlar’a dokunun. Tarayıcı sekmesi altında bulunan “Veri kazancı” özelliği sağındaki butona dokunarak aktif hale getirin.

Opera’daki turbo işlevi birkaç versiyon önce kaldırıldı. Opera’nın yeni sürümlerini çalıştırıyorsanız artık turbo işlevini görmeyeceksiniz. Bunun yerine, “Mümkün olduğunda donanımsal hızlandırma kullan” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ayarlar > Gelişmiş > Sistem seçeneklerini takip ederek donanım hızlandırmayı aktif edebilirsiniz.

Opera Turbo Mod nasıl açılır ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu