iPhone Ekran Videosu Alma

iphone ekran videosu çekme

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Uygulamasız iPhone ekran videosu alma ile ekranınızın videosunu çekebilir dilerseniz bu çekimleri sesli olarak da yapabilirsiniz.

IOS sistemi ile önyüklü olarak gelen “Screen Recording” (Ekran Kaydetme) özelliği sayesinde uygulama yüklemeden ve herhangi bir kısıntı olmadan iPhone ekran videosu çekme işlemini yapabilirsiniz.

iPhone/iPad cihazınızda ekran videosu kaydetmeye başlamadan önce “Denetim Merkezi”‘nden cihazın kayıt fonksiyonunu etkinleştirmelisiniz.

Bunun için öncelikle cihazınızda “Ayarlar”‘ı ve ardından “Denetim Merkezi”’ni seçin

iphone ekran videosu çekme

“Özelleştir” kısmına girerek burada Ekran Kaydı yanında yer alan yeşil renkli “+” butonuna tıklayarak “Ekran Kaydı” özelliğini “Denetim Merkezi”’ne ekleyin.

iphone ekran videosu çekme

iPhone Ekran Videosu Alma

 iPhone ekran videosu çekmek için tek yapmanız gereken; “Denetim Merkezi”’nden “Screen Recording” simgesine dokunmak.

iphone ekran videosu çekme

Simgeye dokunduğunuz anda kayıt başlıyor. Zaten simgenin beyazdan kırmızıya dönmesinden ve üst noktada çıkan “Kayıt Yapılıyor” ibaresinden zaten kayıtta olduğunuzu anlıyorsunuz.

iphone ekran videosu çekme

Kaydı bitirmek için de yine aynı simgeye dokunuyorsunuz. Kaydı durduktan sonra videolarınız cihazınızın “Film Rulosu” kısmına aktarılacak. Ardından Fotoğraflar uygulamasını açarak bulabilir, izleyebilir, düzenleme yapabilir veya istediğiniz kişilerle doğrudan paylaşabilirsiniz.

iphone ekran videosu çekme

Peki ya ekranınızı kaydederken aynı zamanda bir şeyler de anlatmak istiyorsanız?

Eğer cihazınızda 3D Touch özelliği aktifse, Kontrol Merkezi’ndeki Ekran Kayıt kısayoluna sert şekilde basılı tutun. Eğer 3D Touch yoksa uzun süre basılı tutarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Burada karşınıza bir mikrofon butonu çıkacak ve dokunarak kaydı başlatabileceksiniz. Aktif hâle getirdiğinizde mikrofun tuşu kırmızı renge dönüşerek kaydın devam ettiğini size gösterecektir. Böylece hem ekran kaydını alabilir, hem de konuşabilirsiniz.

iphone ekran videosu çekme

] }

1 Yorum

DahiCocuk  -  24 Kasım 2019 / 22:14

Teşekkürler Türkiye :)) Teşekkürler Teknoloji dolabı :))

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol