System UI işlemi durduruldu hatası nasıl çözülür ?

Android akıllı telefonlarda bazen ana ekran kilitlenir,  System UI işlemi durduruldu hatası mesajı ekranda çıkar ve hiç bir işlem yapılamaz. Bu yazımızda System UI durduruldu hatasının kesin çözümünü sunacağız.

Android cihazlarda en çok karşılaşılan hatalardan biri de “Android sistem arayüzü durdu” hatasıdır. Bu hata nedeniyle telefonunuz geçici bir süre kilitlenebiliyor veya telefonuz veya tabletinizde uygulamaların çalışması aksayabiliyor.

Bu tür durumda telefonu açıp kapatma yöntemi ile çözüm aranıyor. Ancak bu yöntem soruna kalıcı olarak herhangi bir çözüm sağlamaktan uzak.

Size bu yazımızda System UI işlemi durduruldu hatasının kesin çözümünü sunuyoruz. Başka hiç bir platformda bunu bulamayacağınızdan eminiz. Bundan sonra bulacaklarınızda zaten bizden kopyalanmıştır. :D

System UI işlemi durduruldu hatası

Anlatacağımız yöntem kesin çözümdür ve program yüklemek zorunda kalmanız gerekmez.

Teşekkür mesajlarınızı yazı altındaki yorum bölümümüze bekliyoruz :)

Çözümü çok basit. Adım adım ilerleyerek aşağıda çözüm yolumuzu uygulayınız.

1 Google Play Store’u açın ve sol taraftaki menü çubuğundan Uygulamalarım sekmesine geçiş yapın. Burada indirmiş olduğunuz tüm uygulamaları göreceksiniz.

System UI işlemi durduruldu hatası nasıl çözülür ?
System UI işlemi durduruldu hatası kesin çözümü

2  Google ve Google Play Müzik uygulamalarına Ocak ayında gelen son güncelleme System UI işlemi durduruldu hatasına yol açmaktadır. Güncellemeleri kaldırmanız halinde sorununuz çözülecektir.

Google Play Store sekmesine gelerek Güncellemeleri Kaldır’a tıklayın. Aynı işlemi Play Music içinde yapın.

System UI işlemi durduruldu hatası nasıl çözülür ?
System UI işlemi durduruldu hatası kesin çözümü

Eğer bu iki uygulamadaki güncellemeleri kaldırdıktan sonra sorun çözülmediyse yakın zamanda başka güncellediğiniz google uygulaması var ise onlardaki güncellemeleri de kaldırın.

System UI işlemi durduruldu sorunumuz bu şekilde düzelmiş oluyor.

Eğer bu çözüm yöntemimiz işinize yaramadıysa ve hala sorun devam ediyorsa telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.Bu konuda Android Virüs temizleme yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Eğer sorununuz halen devam ediyorsa cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Telefon ayarları içerisinden yapamadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek manuel yapabilirsiniz. 1 Telefonu kapatınız.  2 Telefonu Kurtarma Modunda açınız. (genellikle Güç, Ses Seviyesini Arttır ve Home tuşlarına birlikte basarak bu moda ulaşabilirsiniz)  3 Telefon Recovery Modda iken “Wipe Cache Partition” seçeneğini seçiniz.  4 Daha sonra power tuşu ile onaylayınız. Seçimlerinizi ise ses tuşları ile yapabilirsiniz.

Bu şekilde telefonunuzun ön belleği temizlenmiş olacaktır.

Eğer sorununuz bizim sayemizde çözülmüş ise lütfen konumuzun altına görüşlerinizi mutlaka yazınız.

Sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek ve üyesi olduğunuz platformlarda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Kaydet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu