Mobil

iPhone Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır ?

IOS uygulamasındaki yerleşik Ekolayzer aracı ile iPad yada iPhone Kulaklık Bas Ayarı nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

IOS cihazlara yerleşik olarak gelen Apple’ın önde gelen hizmetlerinden Apple Müzik sayesinde kulaklık bas ve tiz ayarlarını yapabilirsiniz.

Müzik ayarları iOS işletim sisteminde yapabileceğiniz ayarlardan biri. Her ne kadar iOS işletim sistemi kullanıcıları için varsayılan müzik ayarları yeterli gelse de bazı müzik severler için bas ayarı gibi ayarlar yeterli gelmemektedir.

iPhone Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır ?

1 – Öncelikle Ayarlar kısmına girerek Müzik sekmesine tıklayalım.

iPhone Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır ?

2 – Müzik uygulamasının ayarlar bölümüne geldiğimizde aşağıdaki görselde yer alan Çalma kısmının altında yazan “EQ” bölümüne tıklıyoruz.

iPhone ve iPad cihazlarınızdaki bas ayarını bu bölümden yapacağız.

iPhone Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır ?

3- Son olarak ekolayzer bölümüne geldiğimizde de “Bas Yükseltici” ya da azaltmak istiyorsak “Bas Azaltıcı” seçeneklerinden birini kullanıyoruz. İşlemimiz burada sona eriyor.

iPhone Kulaklık Bas Ayarı Nasıl Yapılır ?

Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce arkaplanda herhangi bir müziği açık bırakmanızı öneririm. Bu aradaki farkı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kaliteli kulaklık kullanan Apple kullanıcıları bu sayede dinlemekten keyif aldıkları müziklere daha bağlı kalacaklar. Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim Spotify gibi bazı uygulamaların ekolayzer ayarlarını kendi içerisinde yapmanız gerekebilir.

.:: Kulak İçi Kulaklık Seçerken Dikkat Edeceğiniz 5 Kriter ::.

.:: Kablosuz Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay ::.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu