iPhone Nasıl Temizlenir?

iphone nasil temizlenir, iPhone ahize temizleme, iPhone hoparlör temizleme

iPhone’unuzun temizliği aslında oldukça kolaydır sadece bu temziliği doğru bir şekilde ve doğru malzemelerle yapmalısınız. Peki iPhone nasıl temizlenir?

iPhone Nasıl Temizlenir?

Yüzde 70 izopropil alkollü mendil veya Clorox marka dezenfektan mendil kullanarak iPhone’unuzun dış yüzeylerini hafifçe silebilirsiniz. Ağartıcı madde kullanmayın. Açıklıkları neme maruz bırakmayın ve iPhone’unuzu herhangi bir temizlik maddesine batırmayın.

Temizleme için şu yönergeleri izleyin:

  • Tüm kabloları çıkarın ve iPhone’unuzu kapatın.
  • Yumuşak, hafif nemli ve tüy bırakmayan bir bez (örneğin, lens temizleme bezi) kullanın.
  • Malzeme kalıntısı hâlâ çıkmadıysa yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle ve ılık sabunlu suyla silin.
  • Açıklıkları neme maruz bırakmayın.
  • Temizlik ürünleri veya basınçlı hava kullanmayın.

iPhone’unuzda parmak izine dayanıklı oleofobik (yağ tutmayan) kaplama bulunur. Temizlik ürünleri ve aşındırıcı malzemeler bu kaplamayı azaltır ve iPhone’unuzu çizebilir.

iPhone Hoparlör ve Ahize Temizleme

Toz ve kir parçalarını telefonun önündeki hoparlörden temizlemenin en iyi yolu yumuşak dokulu bir fırça kullanmaktır. Buna en ideal örnek, kuru bir sulu boya fırçası diyebiliriz. Fırçayı, hoparlörün boyunca yavaş bir şekilde birkaç kez hareket ettirin. Aynı şekilde yumuşak fırçayı telefonun altındaki hoparlör delikleri için de kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun hoparlör deliklerine küçük kir döküntüleri yerleştiyse, bunları plastik veya tahta bir kürdan ile çok güçlü bir basınç uygulamadan yavaş bir şekilde deliklerin içine sokup tanecikler çıkana kadar yavaş yavaş kürdanı eğin. Hoparlörlerin içine doğru asla ama asla güç uygulamayın aksi takdirde temizlemeye çalıştığınız hoparlörü tamamen kaybedebilirsiniz.

Küçük bir bant, telefonunuzda hiçbir tortu bırakmayacaktır. Küçük bir parça bant kopardıktan sonra, telefonunuzun hoparlörüne yavaşça bastırın ve biraz bekledikten sonra çekin. Çok detaylı bir temizlik olmasa da hoparlörün önündeki tüm tozlar ve kirler banda yapışacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status