Mobil

Android Telefonlarda Sürüm Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda Sürüm Yükseltmesi Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların en popüler işletim sistemi olan Android işletim sistemine gelen yenilikleri takip etmek çok zorlaşıyor. Her geçen gün yeni bir güncelleme karşınıza çıkabiliyor. Telefon modelleri ve firmalara göre gelen güncellemeleri yani sürüm yükseltmelerini kullanıcılar anında almak bu yeni özellikleri ve yeni görünümleri kullanmak istiyor. Bizde bu güncellemeleri nasıl kontrol etmeniz gerektiğini ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini kısaca açıklamaya çalışacağız. Android işletim sistemli telefonlar artık bilgisayar üzerinden güncellenmiyor. Güncellemeler direk telefona geliyor ve bu güncellemeleri denetlemek, yüklemek için bir internet bağlantınız(wifi,hücresel) olması yeterli oluyor.

Güncelleme için yapılması gerekenlere gelirsek; 

1-Telefonumuzun menü butonuna basıp telefonumuzun Ayarlar bölümüne giriyoruz.

2-Ayarlar menüsünde en alt satırda yer alan Telefon Hakkında bölümünü seçiyoruz.

3-ilk sırada Güncelle menüsü var ve de hemen alt kısmında Yalnızca Wi-fi seçenegi mevcut. Sadece Wi-fi yi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz.

4-Telefonumuz güncellemeyi kontrol edip bize güncelleme olup olmadığını belirtiyor. Güncelleme yoksa en son sürümü kullandığınızı( Kullanılabilir güncelleme yok) belirtiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu