iPhone’un İnterneti Nasıl Paylaştırılır ?

iPhone’un İnterneti Nasıl Paylaştırılır ?

Bilgisayar yada iPad’inizde herhangi bir internet bağlantısına erişimini olmasa bile telefonunuzdaki internet bağlantınızı bu cihazlara paylaştırabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’un interneti nasıl paylaştırılır anlatacağız.

Günümüzde tüm akıllı telefonlar internet paylaşım yapma özelliğine sahip bulunuyor. Kullanıcılar ihtiyaç duyduklarında kullanmış oldukları telefonu modem gibi kullanarak internet bağlantısı vermek istedikleri cihazlara internet erişimi sağlayabiliyor.

iPhone’da kişisel erişim noktası özelliğini kullanarak internet bağlantınızı paylaşabilir, iPhone’u modem olarak kullanabilirsiniz.

iPhone’un İnterneti Nasıl Paylaştırılır ?

İlk olarak Menü > Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası aşamalarını izlemelisiniz. Burada ilk sırada ‘Kişisel Erişim Noktası‘ butonunu göreceksiniz. Bu butonu aktifleştirip, internet paylaşım şeklini seçmeniz, paylaşım için yeterli olacaktır.

iPhone'un İnterneti Nasıl Paylaştırılır ?

Kişisel Erişim Noktanıza bir aygıt bağladığınızda durum çubuğu mavi olur ve kaç aygıtın katıldığını gösterir. Kişisel Erişim Noktanıza aynı anda katılabilecek aygıt sayısı, operatörünüze ve iPhone’unuzun modeline bağlıdır. Diğer aygıtlar Kişisel Erişim Noktanıza Wi-Fi kullanarak katıldıysa ana aygıttan internete bağlanmak için yalnızca hücresel veri kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap