iPhone’unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz? Pilin Durumu Ne? Hemen Öğrenin

Apple, iPhone’lar da lityum iyon pil kullanıyor.  Peki iPhone’unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz? Pilin Durumu Ne hiç merak ettiniz mi? Hemen Öğrenin

Apple, iPhone’lar da lityum iyon pil kullanıyor. Lityum iyon piller büyük avantajlara sahiptirler. Bu avantajlarının en başında lityum iyon pillerin hafıza etkisi sorununa sahip olmamaları gelir. Dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemenize gerek yoktur. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek, pil için olumsuz bir etki oluşturmaz.

Apple ürünleri olan Iphone, Ipad gibi işletim sistemleri ios olan cihazların hem pil seviyelerini görebilir hem de pil kapasitesinin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Bu sayede pil kapasitesi düştüğünde pil değişim programlarından yararlanarak ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken bilgisayar ya da mac kullanıcı iseniz itunes üzerinden işlem yapan iBackupBot programını kurmak.

Şimdi bu işlemi nasıl yapıyoruz bilgisayar kullanıcıları için öğrenelim.

iPhone’unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz? Pilin Durumu Ne?

Öncelikle iBackupBot programını bilgisayara indirip kuralım. Cihazınızı bilgisayarınıza data kablosuyla bağlayalımç Sonra programı çalıştıralım.

iBackupBot yazılımı. Buradan devam ederek Mac’iniz veya Windows’unuz için uygun olan yazılımı indirebilirsiniz.

Ekranda daha önceden tanıtılmış cihazların olması olağan bir durum. Siz o anki cihazı bulup üzerine tıklayalım

Ana ekranda Cihazla alakalı bilgiler çıkacaktır. Bu kısımdan More Informationu tıklayalım

iPhone’unuzu Kaç Kere Şarj Ettiniz

Açılan farklı bir pencerede hem batarya hakkında bilgi alabilir hem de telefon hafızasının kullanım miktarlarını öğrenebilirsiniz. Bu kısımda anlaşıldığı gibi tasarlanan yani fabrika çıkışı 2855 mA olan bir bataryanın kullanım seviyesi 2800 mA olarak neredeyse tama yakın bir değerde. Eğer ki bu kapasite çok aşağılarda ise durumu Apple danışma hattını arayarak değerleri söyleyebilir ve değişim programına girip girmeyeceği bilgisini öğrenebilirsiniz.

Genelde değişim programları seri hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin Iphone 5 kullanıcıların bir serisinde batarya problemi sebebiyle batarya değişimi başlatılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu