Mobil

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ? iPhone iTunes olmadan müzik yükleme programı var mı? iPhone’a müzik atmak için en pratik yol nedir ?

Birçok iOS kullanıcısı, dosya aktarım ve yönetim işlemleri için Apple’ın varsayılan ve resmi asistanı olan iTunes’u kullanıyor. Aslına bakarsak iTunes birçok açıdan tatmin edici özelliklere sahip.

iTunes sayesinde cihazlarımızda depoladığımız bilgileri yedekleyebiliyor, dosya ve müzik aktarım işlemlerini gerçekleştirebiliyor ve uygulamalarımızı yönetebiliyoruz. Tüm bunlara bir de kullanım kolaylığı eklenince iTunes ideal bir dosya yönetim programı olarak öne çıkıyor.

Ancak her işletim sisteminde olduğu gibi iOS’ta da bazı mecburiyetler söz konusu. Kullanıcıların işini zorlaştıran bu mecburiyetlerden birisi de iPhone’a müzik yüklemek için iTunes zorunluluğunun olması.

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?

Öncelikle ihtiyacımız olan yardımcı bir yazılım mevcut.

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik yükleme için gerekli yazılım olan WALTR 2’yi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Normal şartlarda ücretli bir uygulama ve lisans ücreti 39,95 dolar. Ancak deneme sürümünü indirebilir ve bir süre ücretsiz kullanma keyfini yaşayabilirsiniz.

iTunes olmadan iPhone’a Müzik Atma İşlemi

Adım 1: Lightning kablosunu kullanarak, iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bilgisayarınıza bağlayın.

Adım 2: WLTR 2 programını açın.

Bu adımda dikkat etmeniz gereken tek şey iOS cihazınızın Wi-Fi bağlantısının etkin olmasıdır. Yani iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlamakla birlikte Wi-Fi bağlantısının da etkin olduğundan emin olun.

Eğer ki “bu bilgisayara güven” diye bir uyarı iOS cihazınıza gelirse “Güven” diyerek işlemi onaylayın.

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir

Adım 3: WLTR 2 programı ile cihazınızın bağlantısını sağladıktan sonra, iPhone’unuza atmak istediğiniz müzik dosyalarını seçin ve farenizi ya da trackpedinizi kullanarak WLTR 2’nin arayüzüne sürükleyip bırakın.

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir

Adım 4: Attığınız müzik dosyalarının boyutuna göre biraz beklemeniz gerekebilir. Bu adımda eğer ki iPhone’unuzla bilgisayarınız arasındaki kablo bağlantısı koparsa endişelenmeyin. Bu gibi durumlarda WLTR 2, otomatik olarak Wi-Fi bağlantısına geçiş yapar .

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir

Adım 5: İşlemin tamamlandığına dair işareti aldıktan sonra WLTR 2’yi kapatın ve iPhone’unuzun bilgisayarla olan bağlantısını kesin.

iTunes Olmadan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir

Ve evet, gerçekten hepsi bu kadar!

Gördüğünüz gibi, WLTR 2 ile iPhone’a müzik atmak oldukça kolay, oldukça basit. Şimdi sanıyorum ki programın lisanslı sürümünü almaya bir adım daha yakınsınız.

.:: Tamamen Ücretsiz Sınırsız Yayın Özelliğine Sahip 5 Müzik Servisi

.:: Whatsapp’tan Nasıl Müzik Gönderilir ?

.:: Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu