Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code telefonlarımızın güvenliğini sağlayacak bir kilit seçeneğidir. Peki Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Çoğumuz telefonlarda güvenlik dediğimiz zaman aklımıza hemen PİN kodu veya Şekil Çizimi (Pattern) aklımıza gelir. Knock Code bunlardan çok daha pratik ve güvenli. Knock Code güvenlik sisteminde 86.000 farklı kombinasyon ile telefonunuzu koruyabiliyorsunuz.

Knock Code ile telefonunuzu daha fazla güvene alabilir ve kişisel bilgilerinizi daha fazla koruma altına alabilirsiniz.

Knock Code Nedir?

Knock Code bazı akıllı telefonlarda bulunan ve telefonlarımızın güvenliğini sağlayan bir ekran kilidi seçeneği. Genellikle telefonlarda kullanılan şifreleme ve güvenlik türleri PİN, Mazelock gibi çeşitli kilit seçenekleri kullanılıyor.

Knock Code diğer şifreleme ve kilit yöntemlerine göre daha fazla güvenli ve çok daha pratik bir kullanım sergiliyor. Ayrıca Knock Code şifreleme ve kilit sisteminde 86.000 birbirinden farklı şifreleme ve kilit kombinasyonu sergileyerek güvenliği üst dereceye çıkarıyor.

Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code telefonun ekranı kapalıyken çalışır. Ekranın herhangi bir noktasına seçtiğiniz tuş kombinasyonunu girerseniz telefona giriş yapabilirsiniz. Yalnış bir parola girdiğinizde ekran ışığı bile açılmayacaktır.

Knock Code Nasıl Aktif Ederim ?

Knock Code özelliğini Ayarlar > Kilit ekranı > Giriş yöntemi kısmından aktif edip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu özellik devreye girdiğinde artık tek yapmanız gereken ekrana çift tıklamak. Ekrana çift tıklayarak ekranı açabilir yine aynı şekilde ekrana çift tıklayarak ekranı kapatabilirsiniz.

Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code Hangi Telefonlarda Kullanılıyor ?

Knock Code koruması ilk LG firmasının telefonlarında gözüktü ve halen piyasada bu güvenlik kodunu en başarılı yapan firma LG. Diğer firmalarda örneğin HTC, Samsung, Discovery malesef bu güvenlikli Knock Code sistemini desteklemiyorlar. Umarım ileride geliştiriciler üzerinde çalışığ diğer büyük firmalara da bu özelliği getirirler.

Knock Code Nasıl Aktif Edilir Videolu Anlatım

YouTube video

Yanımızdan hiç ayırmadığımız, hayatımızın her anında olan akıllı telefonların teknik özelliklerinin giderek artması ve yapabilecekleri görevlerin çoğalması ile birlikte daha fazla kişisel bilgimizi bu cihazlarda saklamaya başladık.

Akıllı telefonlarımızı artık sadece sadece kişisel bilgilerimizi, fotoğrafl ve videolarımızı depolamak için kullanılmıyoruz. Akıllı Telefon Güvenliği için Yapmanız Gereken 10 Şey yazımızda Akıllı telefon kullanımınızı daha güvenli kılmak için yapacağınız maddeleri sıraladık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu