Beats 1 Radyo Nasıl Dinlenir?

Apple Music kullanıcılara sunuldu ve Beats 1 radyosu yayına başladı ancak henüz Türkiye’de kullanılamıyor. Beats 1’ı Türkiye’de dinlemenin yöntemi aşağıda sunulmuştur.

Beats 1 Radyo Nasıl Dinlenir

Apple’ın WWDC 15 etkinliğinde 30 Haziran’da kullanıma sunulacağını açıkladığı Apple Music, gerçekten de 30 Haziran’da yüzün üzerinde ülkede kullanıma sunuldu.

Ancak ne yazık ki ülkemizde ne Apple Music kullanılabilir değil ne de Apple Music’in en önemli hizmetlerinden biri olan Beats 1 radyosu dinlenilebilir.

apple_music

Bo soruna çözüm bulabilmek için ekibimiz ile birlikte arayışlara girmiş ve ilk olarak sizlere Apple Music’i Türkiye’de nasıl kullanabileceğinizi açıklamıştık.

Her ne kadar sizler için hazırladığımız rehberdeki tüm adımları gerçekleştirseniz ve Apple Music’e abone olmayı başarsanız bile ne yazık ki sizleri bir başka sürpriz karşılıyor ve Beats 1 radyosunun çalışmadığını, hata verdiğini görüyorsunuz. Neyse ki bu soruna da çözüm üretmek mümkün.

Çare VPN

Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da telif haklarından dolayı ülkemizde hizmet veremeyen Apple Music için Apple, her ne kadar iTunes / App Store mağaza hesabı ile bir önlem almış olsa da, önlemler bununla sınırlama kalmamış ve Apple Music kullanılamayan ülkelerden Beats 1 radyosunun dinlenmesi de engellenmiş. Sorunun çözümü ise çok basit.

beats_1_apple

Ülkemizde birçok kişinin Gezi olayları sırasında DNS’den sonra öğrendiği bir diğer bilişim teknolojisi olan VPN, basitçe intenete olan çıkış kapınızı değiştiriyor ve Türkiye’den değil de bir başka yerden internete bağlanabiliyorsunuz.

Durum böyle olunca da tek yapmanız gereken bir VPN servisi ile bağlantı konumunuzu bağlantıdaki listede yer alan ve Apple Music’in kullanılabilir olduğu ülkelerden biri olarak değiştirmek. İşlemin ardından siz de Beats 1 dinlemeye başlayabilirsiniz.

Son bir not olarak aynı işlem ile hem iOS cihazlarınızda hem de iTunes kullanarak Mac ve PC üzerinde Beats 1 dinleyebileceğinizi de hatırlatalım. Özetle Türkiye dışı bir iTunes / App Store hesabı ve VPN kullanarak Apple Music’den tam anlamıyla yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu