Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur? 1

Windows 10 güncellemesi almak için komut istemini kullanabilirsiniz.Peki Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 Güncellemesi Görünmüyor

Windows 10 işletim sistemi, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmakta. Ama her alanda olduğu gibi Windows 10’da da aksaklıklar olmakta. Bunlardan birisi de Windows 10 güncellemesinin görünmemesi. Yani Windows 8 yada Windows 8.1 işletim sistemine sahip olmanıza rağmen Windows 10’a yükseltin güncellemesi almıyorlar. Ama endişelenecek birşey yok. Çünkü bu güncellemeyi almalarının bir yolu var.

Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur?

Windows 10 kurmak istiyorsanız ama Windows 10 güncellemesi almamışsanız o zaman komut istemini kullanın. Eğer Windows 8 veya Windows 8.1 kullanıyorsanız o zaman “Windows tuşu + X tuşu” tuşlarına basın ve sol alt tarafta çıkan menüde “Komut İstemi (Yönetici)” yazısına tıklayın.

Komut İstemi İle Windows 10 Nasıl Kurulur

Yada metro arayüzünde “komut istemi” yazın ve karşınıza çıkan “Komut İstemi” yazılımının üzerinde sağ tıklayıp alt tarafta “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.

komut-istemi-ile-windows-10-kurma-2

komut-istemi-ile-windows-10-kurma-3

Karşınıza çıkan ekrana ” wuauclt.exe /updatenow ” komutunu yazın ve klavyeden “Enter” tuşuna basın.

komut-istemi-ile-windows-10-kurma-4

Artık Windows 10 güncellemesi indirilmeye başlamıştır. Bu indirilme işlemini “Denetim Masası>Windows Update” yolunu izleyerek görebilirsiniz.

NOT_1: Bu indirme işleminden sonra Windows 10 kurma işlemi başlayacaktır.

NOT_2: Eğer bu işlemlerden sonra Windows 10 indirilme işlemi başlamazsa Windows sürümünüz geçersiz bir kopya olduğu içindir. Bu yüzden orjinal bir Windows 10 kurulu bir bilgisayara geçin ve aşağıdaki yazımızda anlattığımız adımları takip edin.

İlgili Yazılar

1 Yorum

ZırDeLi  -  10 Aralık 2019 / 17:55

Teşekkür ederim kardasim sorun düzeldi

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol