Oyun

Minecraft Item Kodları Nasıl Yazılır?

Minecraft’ta yer alan yüzlerce farklı eşyayı yani orijinal adıyla “Itemı oyunun kendi içerisindeki uğraşlarımızla elde etmek oldukça zor. Zira bu eşyaların pek çoğu uzun denemeler ve maceralar sonucunda elde edilebiliyorlar ve her oyuncu bu kadar sabırlı değil diyebilirim. Minecraft item kodları sayesinde bu sorunun üstesinden gelebiliyor ve istediğiniz eşyaya istediğiniz an kavuşabiliyorsunuz.

Ancak Minecraft eşya kodlarından faydalanabilmek için Minecraft 1.8 ve daha üzeri bir sürüme sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Zira 1.8 sürümü öncesindeki ve sonrasındaki item kodu sistemi farklı çalışıyor ve bu rehberimizde sizlere bu yazının yazıldığı tarihlerde en son sürüm olan 1.8’in özelliklerine göre item kodlarını girmeyi göstereceğiz.

Minecraft Item Kodları Nasıl Yazılır

Minecraft eşya kodlarını girmek için iki farklı yöntemle hile kodlarına izin vermemiz lazım. Dilerseniz ilk yöntemimizle hemen başlayalım.

Yeni Dünya Yaratırken Hilelere İzin Verme

İlk olarak tek oyunculu moda giriyoruz ve yeni bir dünya yaratmak için “Yeni Dünya Yarat” butonuna basıyoruz.

minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-1

Karşımıza çıkacak yeni ekranda “Daha fazla dünya seçeneği…” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-2

Seçenekler ekranında “Hilelere izin ver: KAPALI” seçeneğinin üzerine tıklıyoruz ve onu “Hilelere izin ver: AÇIK” haline getiriyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra “Tamam” butonuna basarak yeni dünyamızı yaratıyoruz.

minecraft-item-kodlari-nasil-yazilir-3

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2015

1 2 3Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu