OnePlus 2 Root Atma Başlangıç Rehberi

OnePlus 2 akıllı telefonunuz var ve telefonunuzu daha etkin kullanmak istiyorsanız telefon ve root rehberini incelemelisiniz.

Bazı kullanıcılar telefonunu yalnızca kullanırken bazıları daha da derinlere inmek ister ancak telefonu kurcalamak için biraz ön bilgiye sahip olmanız gerekir. Bizde şimdi sizlere OnePlus 2 root atma işlemi yapmadan önce kesin bilmeniz gereken bilgileri paylaştık. Bu bilgiler yalnızca root atmak için değil telefonunuza bir çok işlemi yaptırmak için kullanabileceğiniz temel bilgilerdir. Aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyup öğrendikten sonra telefonunuzda işlem alanınız genişleyecektir. Bu tarz işlemler kimi zaman tehlikeli olduğu için başlangıç rehberini okuyup anlamak işlemleri daha bilinçli yapmanızı sağlayacaktır.

Gerekli Program Ve Dosyaları Edinelim

Öncelikle bir çalışan adb/fastboot programına ihtiyacınız olacak. Telefonumuzu kontrol etmek için bu programı bilgisayardan kullanıyoruz ve telefonumuza komut yolluyoruz. Bir nevi komut gönderme programı diyebiliriz. Buradan indirebilirsiniz.

Programın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için komut dizinini açın. Açmak için shift tuşuna basılı tutun + sağ tıklayın ve komut dizinini açın. Aşağıdaki kodu yazıp test edin.

adb version

Bilgisayarınızda kullanabilmek için adb/fastboot driverını buradan indirebilirsiniz. Driver yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Telefonunuz ile bilgisayarınızın doğru bir şekilde bağlı olup olmadığını anlamak için komut ekranına aşağıdaki kodu yazın.

adb devices

Eğer telefonun serial numarası çıkarsa doğru çalışıyordur.

Bilgisayarınız ile telefonunuz bağlı iken Güç Tuşu + Ses Arttırma tuşuna bastığınız komut ekranı çıkıyor. Aşağıdaki kodu yazalım ve çalışıp çalışmadığını test edelim.

fastboot devices

Yine telefonun serial Numarası çıkarsa telefon doğru çalışıyordur.

İçerik

  1. Bootloader Kilidi Nasıl Açılır ?
  2. TWRP Recovery Nasıl Yüklenir ?
  3. TWRP İle Yedekleme Nasıl Yapılır ?
  4. Mevcut ROM ile Root Atmak
  5. TWRP ile ROM Nasıl Yüklenir ? ( Root Nasıl Yapılır )
  6. TWRP ile Kernel Nasıl Yüklenir ?
  7. Sonuç
1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu