Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır? 1
OYUN 0 views 0

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Android veya iOS cihazlarınızda Pokemon Go oynuyorsanız oyun harita üzerinde sizi bulmak için GPS sinyallerini kullanır. Bunun altyapısını da Google Maps üzerinden sağlar. Oyundayken mutlaka dikkatinizi çekmiştir, telefonunuzun sağ üst köşesinde bulunan pile bakarsanız su gibi eriyip gittiğini görürsünüz. Diğer yandan, ülkemizin her yerinde WiFi ağı bulamadığımızdan 3G ya da LTE bağlantısından oyuna giriş yapmak zorundayız. Dolayısıyla sınırlı internet paketi kullananlar için alternatif çözümler üretmek gerekiyor. Peki Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Pokemon Go, Google Maps kullandığı için bulunduğunuz konumdaki yerel haritayı indireceğiz. Araştırma yaptığım kaynaklarda pil kullanımında yüzde 10, veri kullanımında ise yüzde 35’e kadar tasarruf raporları gördüm. Yapmanız gerekenler ise çok basit:

Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Google Maps’i açın > Sağ alttaki hedef belirleme işaretine dokunun > Soldan profil kısmına gelin ve Ayarlar’a tıklayın > Çevirimdışı Alanlar’a gelin > “+” işaretine bastıktan sonra yerel konumunuzu indirin. (Bulamayanlar için aşağıda görselle anlatmaya çalıştım.)

Pokemon-Go-Oynarken-Veri-Kullanımı-Nasıl-Azaltılır1 Pokemon Go Oynarken Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

NOT: Yüklediğiniz çevirimdışı haritayı her 30 günde bir güncellemeyi unutmayın. Ayrıca haritaları indirirken WiFi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.

İlginizi çekebilir: Pokemon Go Oynarken Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle