1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile PC'de oynama için gerekli en kullanışlı 2 Emülatörü yazımızda bulabilirsiniz.

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile sürümünü bilgisayarında oynamak isteyenler için emülatör ile PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır yazımızda ele alacağız.

Bugün sizlere PUBG’yi PC üzerinden ücretsiz oynamak için ne yapmanız gerektiğini anlatacağım.

PUBG Mobile sürümü düşük gereksinimleri ile, düşük donanımlara sahip bilgisayarlarda kasmadan oynamak için gayet ideal. Peki PUBG Mobile PC’de oynamak için ne yapmak lazım. Bilgisayardan PUBG Mobile oynamak nasıl gerçekleştiriliyor?

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile bilgisayardan oynamak için ilk yapmanız gereken bilgisayarınıza bir emülatör programı kurmak.

Kısaca Emülatör nedir değinelim.

Emülatör, bir sistemin bir başka sistem üzerinde çalıştırılmasını sağlar. Yani bir mobil oyunun bilgisayarda oynanabilmesine imkân tanır.

PUBG Mobile PC’de oynama için gerekli en kullanışlı 2 Emülatörü aşağıda bulabilirsiniz.

Nox Player

Bu emülatörü kullanmak istiyorsanız öncelikle, Nox Playeri sitesinden indirmelisiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra PUBG mobile’a ait APK dosyasını Nox App Player’da açmanız gerekiyor. Ardından uygulamayı yüklemeye başlamak için APK dosyasına tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra oyunu bilgisayar üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz.

Tencent

Bir diğer çözüm ise PUBG’nin dağıtıcı firması Tencent’in Game Buddy adındaki emülatör uygulamasını indirmek.

PUBG Mobile‘ın dağıtıcı firması olan Tencent, oyun ile yüzde yüz uyumlu Android PC emülatörü yaparak oyunculara büyük bir kolaylık sağlamış durumda.

Buraya tıklayarak indirebileceğiniz emülatörde bilgisayar üzerinden oyunu oynamak için uygulamanın sağ üst köşesindeki + tuşuna basarak, buradan indireceğiniz PUBG Mobile APK dosyasını çıkan ekrandan seçerek uygulamada oyunu indirebilirsiniz.

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

WASD tuşlarıyla karakterinizi yönlendirebilir, mouse şeklinde hareket ettirmek için klavyenizdeki “V” tuşunu kullanabilirsiniz.

PUBG Ping düşürme ve Lag giderme

  • İlk önce PUBG Mobile‘ı çalıştırın ve oturum açtığınızdan emin olun.
  •  Giriş ekranında, ara yüzün en üstünde Sunucu kısmına girin. Avrupa veya Asya sunucusunu seçtiğinizden emin olun. Bu sunucular hem yeni eklendiği, hem de konum itibari ile yakın oldukları için size daha iyi bir ping oranı sağlayacaktır.

Dikkat! Sistem dosyalarına müdahale edileceği ve ve 3.Parti bir yazılım kullanılacağı için tüm sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Şu anda sadece HD olarak oynanabilen oyun, yakın zamanda UHD çözünürlük desteğini de verecek. Oyunda ister tek başınıza, ister bir arkadaşınızla isterseniz de iki kişiden fazla kişiden oluşan takımlarla oynayabiliyorsunuz.

PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır yazımız burada sona erdi.

Ama durun hemen gitmeyin madem PUBG hastasısınız buradaki yazımızdan en iyi PUBG duvar kağıtlarına bakabilir yada PUBG benzeri oyunlar arıyorsanız ve eğer düşük konfigirasyonlu bir cihaza sahipseniz buradaki yazımızda bulunan PUBG Benzeri Mobil Oyunlar ile PUBG’nin muhteşem oyun deneyimini sizde yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Çok teşekkür ederim.

  2. çok teşekkürker..sayenizde sıkıntı bitti…