Oyun

PUBG Benzeri Mobil Oyunlar

Battle Royale oyunu olan PlayerUnkown’s Battlegrounds – PUBG’yi çok beğendiyseniz bu yazımızda sizlere önereceğimiz PUBG Benzeri Mobil Oyunlarıda beğeneceğinize eminim.

PUBG (Players Unknown Battle Ground)nin yayınlanmasından sonra hayatta kalma oyunları (battle royal games) dünya çapında büyük bir popülerliğe ulaştı. Bu sebepten pek çok oyun geliştiricinin PUBG benzeri oyunlar piyasaya sürmeye başladı.

PUBG oyununda kısaca; 100’e yakın oyuncu, rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlar, istedikleri zaman uçaktan atlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp, ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu ise oyunu kazanır.

PUBG bünyesinde bulunan optimizasyon sorunları ve yüksek sistem gereksinimleri nedeniyle çoğu oyuncu tarafından oynanamayabiliyor.

PUBG Benzeri Mobil Oyunlar

Eğer düşük konfigirasyonlu bir cihaza sahipseniz PUBG Benzeri Mobil Oyunlar ile PUBG’nin muhteşem oyun deneyimini sizde yaşayabilirsiniz.

Free Fire

pubg mobile benzer oyunlar

Free Fire‘ın en önemli farkı oyunun 10 dakikayla ve 50 oyuncuyla sınırlı olması. Yani bu oyun, diğer Battle Royale oyunları için yeterli zamanı olmayan oyuncular için ideal diyebiliriz.

Cyber Hunter

pubg mobile benzer oyunlar

Oyunda gelişmiş silah ve araçlar bulunuyor.

Hopeless Land

pubg mobile benzer oyunlar

Uzak bir adaya 100 oyuncu paraşütle iniyor ve olaylar gelişiyor. Amaç, oyunda kalan son kişi olmak.

Rocket Royale

pubg mobile benzer oyunlar

Rocket Royale, grafik olarak bize Minecraft’ı hatırlatıyor. Oldukça az yer kaplayan oyun, hızlı oyun severler için oldukça uygun. Oyunda amaç bir roket inşa etmek ve adadan kaçmak. İlk roketi yapıp adadan kaçan oyunu kazanıyor.

Survivor Royale

pubg mobile benzer oyunlar

Herkesin bir paraşütle haritada istediği noktaya atladığı Survivor Royale isimli oyun yeni bir şeyler arayanlar için ideal.

Bullet Strike: Battlegrounds

pubg mobile benzer oyunlar

PUBG’un etkisinde kalan ve savaş alanında son adam olma amacını gören bir oyun. Bullet Strike yalnızca Google Play Store’da mevcut ve indirmesi ücretsiz.

20 oyuncuya kadar gerçek zamanlı mücadeleyi destekliyor. Savaş alanlarından ilham alan diğer tüm oyunlar gibi Battle Strike da oyuncularına tabanca, silah ve savaş alanından çıkmalarına yardımcı diğer her türlü nesneyi kullanmalarına fırsat veriyor.

Fortnite

pubg mobile benzer oyunlar

Grafik olarak PUBG anlayışının dışında özgün grafiklere sahip olan oyun, oyun içi dinamikleri noktasında da PUBG Mobile’dan oldukça farklılık gösteriyor.

Garena Free Fire

pubg mobile benzer oyunlar

50 oyuncuyla oynanan mobile Battle Royale oyununda maçlar PUBG Mobile’e göre daha kısa sürmektedir. Silah ve ekipman bulma konusunda da oyuncuya oldukça kolaylık sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu