En iyi Romantik Komedi Kore Mini Dizileri

Aşk temalı romantik komedi kore dizileri

Romantik Komedi Kore mini dizileri yazımızda aşk temalı, içinde sevimli karakterler barındıran, bir solukta izleyip bitireceğiniz dizileri sunacağız.

Kore dizisi deyince sanırım ilk akla gelen romantik/komedi türleridir. Aşk temalı romantik komedi kore dizilerinde her seferinde neredeyse aynı konular işlense bile kendini izlettirmeyi başarıyor bu tür yapımlar. Ülkemizde de oldukça geniş bir kitlenin takibine takılan bu yapımlar, genellikle romantik komedi tadındaki işleyişleriyle izleyicileri adeta ekrana bağlıyorlar.

Romantik Komedi Kore Mini Dizileri

Bizde bu yazımızda bir solukta izleyip bitirebileceğiniz romantik komedi kore dizileri önerileri yaparak, Romantik/Komedi türünde en iyi 5 kore mini dizisini sunacağız.

I Order For You

kore mini dizileri, Mini Kore dizileri, romantik kore dizisi

Flada adlı web romanından uyarlanan I Order You, mini dizi formatında, 20 dakikalık 16 bölümden oluşuyor.

Yeo Gook Dae (Jung Yun Ho) Flada adlı, lunchbox üzerinden hizmet sunan bir restoranı işleten, ünlü ancak soğuk ve kaba kişiliği olan bir şeftir. 28 yaşında ki Park Song Ah (Kim Ga Eun) işini bıraktıktan sonra evde tembellik yapmak ile meşgüldür. Kardeşinin isteği üzere  Yeo Gook Dae işlettiği restorana gider ve orada ondan çok hoşlanır,i aşık olur.

Song Ah sonrasında tekrar bu adamla görüşmek ister ve bir daha karşılaşabilmek için telefonunu orada unutmuş gibi yapar. Sonrasında tanışırlar ancak  Song Ah, Yeo Gook Dae’nin çok değerli bir eşyasını kazayla kırar. Bunu telefi edebilmek için aralarında bir anlaşma yaparlar ve Song Ah restoranda toplam 100 saat çalışmayı kabul eder.

Beraber çalışılan bu süre boyunca ikisi arasında aşk filizlenir ve komedi katkılı olaylarda kendiliğinden gelişir.

Queen Of The Ring

kore mini dizileri, Mini Kore dizileri, romantik kore dizisi

Nan-Hee (Kim Seul Gi) çirkin bir yüze sahip ve bu onu sert bir kişiliğe dönüştürmüştür. Yaşıyor gibi değildir. Bir gün, eline aile sırrı olan bir yüzük geçer. Se Gun (Ahn Hyo Seop) yakışıklı biridir ancak çok soğukkanlıdır. O sihirli yüzük sayesinde, güzel olan Nan Hee’yi ideal kız tipi olarak ilan eder.

Splash Splash Love

kore mini dizileri, Mini Kore dizileri, romantik kore dizisi

Dan Bi (Kim Seul Gi) üniversite akademik yeterlilik adayı olan lise son sınıf öğrencisidir. Sınav günü matematik çalışmaktan vazgeçer ve zaman yolculuğu yapıp kendisini Jeseon’da bulur. Sonra ise matematik aşığı olan Kral Lee Do (Yoon Doo Joon)’ya aşık olur.

Noble My Love

kore mini dizileri, Mini Kore dizileri, romantik kore dizisi

Lee Kang Hoon varlıklı bir ailenin başarılı bir iş adamı olan oğludur. Ukala ve umarsamazdır. Cha Yoon Seo borç harç kurduğu bir veterinerliği olan veterinerdir. Bir gece Lee Kang Hoon’un hayatını kurtarır ve dönülmez bir yola girer.  Ikisi beklenmedik bir olay sonrası karşılaştıkları vakit, nefret duygusu bir anda aşk duygusuna dönüşebilir mi?

High-End-Crush

kore mini dizileri, Mini Kore dizileri, romantik kore dizisi

Kore’nin büyük bir eğlence şirketinin sahibi olan Jung Il Woo, bir gün tesadüf eseri dağ başında yaşayan tamamen organik şartlarda yetişmiş, yeni dünya düzeni ve teknolojiden uzak ve bihaber olan Jin Se Yun ile karşılaşır. Bu güzel kızı  şirketine katıp onu da eğlence sektörüne sokmak üzere onu ikna etmeye çalışır.

My Fair Lady, Falling For Innocence gibi dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş olan Ji Yeong Soo’nun 2015’in sonunda yayın hayatına başlayan 20 bölümlük mini-dizisi High-end Crush kendi türünde başarılı bir dizi.

Romantik Komedi Kore mini dizileri yazımız sona erdi.

Ülkemizde de büyük bir izleyici kitlesi yakalayan Güney kore dizileri arasında en iyi aşk dizilerini buradaki yazımızda bir araya getirdik.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu