Shazam Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Bir Cafe de, bir Alışveriş merkezinde veya herhangi bir yerde bir müzik duydunuz ve çok hoşunuza gitti. Hemen eve gidip kulaklığınız ile doyasıya dinlemek istiyorsunuz ancak müziğin adını bilmediğiniz için bu imkansız olacak gibi.

Ancak artık böyle sorunlar ile uğraşmayacaksınız. Uzun süredir kullanımda olan Shazam uygulamasını bugün sizlere tanıtmak istedim, belki bilmeyen kullanıcılar vardır diye : )

Shazam Entertainment Limited tarafından Play Store’da Müzik ve Ses kategorisine yüklenen bu uygulama 100 Milyondan fazla indirilmiş. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Dilediğiniz her yerde hoşunuza giden müziklerin ismini bulabilirsiniz.

Shazam Nedir, Nasıl Kullanılır

Shazam Nasıl Kullanılır ?

Shazam uygulamasını indirmeyenler var ise bu adresten indirebilirler. Uygulamayı indirip açtıktan sonra yukarıda ki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Burada yapmanız gereken tek şey yukarıda yer alan yuvarlak S harfine dokunmanız.

Bu yuvarlak ikona dokunduğunuzda Shazam uygulaması etrafta ki müzik sesini dinlemeye başlayacaktır. Müziklerin telefona geliş kalitesine göre 3 saniyede bulabilmekte. Bulduğu müzikleri MY shazam kısmında saklamakta. Dilerseniz daha sonrada buradan hoşunuza giden müziklerin adını bulabilirsiniz. My Shazam kısmında dinlettiğiniz müziklerin adına dokunarak Video kısmına ulaşabilirsiniz. Video kısmından Shazam uygulaması içerisinde müziği dinleyebilirsiniz.

Üst menüde yer alan Charts seçeneğini de oldukça hoşunuza gidecektir. En son çıkan Popüler ve sevilen müzikleri takip etmek gibi hobiniz var ise bu menü işinize yarayacaktır. Bu kısımda hangi ülke hangi şarkı shazam ile dinletilmiş bunları görebilirsiniz. Örneğin Türkiye Trending Charts kısmına girerseniz son zamanlarda hangi müziğin daha çok Shazam ile dinletildiğini görebilirsiniz. Bu sayede son popüler müzikleri dinleyebilir ve yeni trendleri takip etmiş olursunuz. Shazam.com üzerinden Trending charts da ki müzikleri kısa ve kaliteli olarak dinlemek imkanınız bulunmakta.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu