1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. Steam Guard nedir ?

Steam Guard nedir ?

Steam Guard nedir, nasıl aktif edilir, nasıl kullanılır, Steam Guard nasıl kapatılır?

Steam Guard nedir ?

Steam hesabınızı daha güvenli hale getirebilmek ücere faaliyete sokulan Steam Guard nedir, nasıl açılır, nasıl kullanılır ve nasıl kapatılır yazımızda bulabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini bünyesinde barındıran Steam Guard ile kullanıcı adı ve şifrenizi bilen birisi artık hesabınıza giremeyecek.

Steam Guard Nedir ?

Steam Guard, Steam hesabınızı daha güvenli hale getirmenize yardımcı olabilecek kullanışlı bir özelliktir. Steam Guard, Steam kullanıcı adı ve şifrenize ek olarak, bir güvenlik seviyesi sağlayan iki faktörlü bir kimlik doğrulama özelliğidir. Bu özellik etkin durumdayken Steam Guard, Steam’e her giriş yapmaya çalıştığınız zaman Steam Guard kodu (doğrulama kodu) girmenizi ister.

Steam Guard tarafından oluşturulan geçici kodlara erişimi olan tek kişi siz olduğunuz için kimse hesabınızı çalamaz. Şifrenizi almayı başarsalar bile, giriş yapamazlar.

Steam Guard’da iki farklı seçenek bulunuyor. Seçeneklerden ilki, her oturum açmaya çalıştığınızda size e-posta yoluyla bir kod gönderir, diğeri ise telefonunuzdaki Steam mobil uygulaması aracılığıyla geçici kodları oluşturur

Steam Guard, kesinlikle zorunlu değildir ancak hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler. Çok fazla Steam oyununa sahipseniz veya DOTA 2, CS: GO gibi oyunlarda çok pahalı öğelere sahipseniz, Steam Guard’ı kullanmalısınız.

Steam Guard Açma

  • Öncelikle Steam uygulaması üzerinden oturum açın.
  • Daha sonra üst kısımdaki Menü sekmesinde yer alan “Steam” yazısına tıklayın ve hemen ardından “Ayarlar” menüsüne tıklayın.
  • Açılan pencere üzerinden “Steam Guad Hesap Güvenliğini Yönet” yazısının yer aldığı butona tıklayın.
  • Bu işlemin ardından Steam uygulaması üzerinden “Steam Guard’ı Yönet” isimli bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada Steam Guard’ı aktif edebileceğiniz mobil ve e-posta seçenekleri yer alıyor.

Steam Guard Nasıl Kullanılır?

Steam Guard aktif ederken mobil seçeneğini seçerseniz, akıllı telefonunuza Steam’in mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Bundan sonra her oturum açmaya çalıştığınızda Steam’in mobil uygulamasında yer alan geçici kodu girmeniz gerekiyor. E-posta seçeneğini seçtiyseniz, her oturum açmaya çalıştığınızda mail adresinize gelen geçici kodu girmeniz gerekiyor

Steam Guard Kaldırma

Steam Guard kaldırmak için;

  • Sağ üstten Profil resminizin olduğu yere tıklatın.
  • Karşınıza gelen sekmeden “Hesap detayları” seçeneğine girin.
  • Hesap Güvenliği” bölümünden “Steam Guard’ı Yönet” seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen menüden “Steam Guard’ı Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın.

Steam Guard kaldırma bu kadar kolay!

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap