Dünyanın en iyi 5 Mail Servisi

Merhaba! Dünyanın en iyi 5 Mail servisi yazımızda ücretsiz aynı zamanda son derece e-posta hizmeti veren oluşumlara göz atacağız.

Dünyanın en iyi 5 Mail Servisi

Mail alıp/göndermek için bir çok e-mail servisi veren yer var bunların arasında en güvenli kişisel e-posta servislerini aşağıda bulabilirsiniz.

1- Gmail

Gmail, dünyanın en iyi e-posta hizmetidir. 15 GB’a kadar depolama alanı ve gelen kutunuz için yüksek düzeyde güvenlik sunar. Hizmetin dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır.

Gmail’de açacağınız hesaplar için dilerseniz Gmail’in etki alanı olan “@gmail.com”u kullanabilir dilerseniz de işiniz için özel bir etki alanı kullanabilirsiniz. Servis dünya çapında 72 dili ve Web, Android ve iOS platformlarını destekler.

2- Outlook.com

Microsoft’un Outlook’u, 1996’da kurulan bir hizmettir ve şu an dünyanın en iyi e-posta servislerinden biri olarak hizmet vermektedir. Outlook, 2015 yılı itibarıyla dünya genelinde 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

Outlook’ta açacağınız hesaplar için kullanabileceğiniz etki alanları “@outlook.com” ve “@hotmail.com” ile sınırlıdır. Outlook.com’un ücretli planını kullanarak özel bir etki alanı kullanma şansınız da bulunmaktadır.

3- Yahoo! Mail

Yahoo! Mail, başka bir ücretsiz e-posta sağlayıcısıdır. Her kullanıcı için 1 TB depolama alanı vardır. Tüm e-posta hesaplarınızı (örneğin Gmail, Outlook…) gelen kutunuza bağlayabilir ve tüm gelen kutunuzu tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Hizmet, tüm kullanıcıların POP3, IMAP ve SMTP protokollerine ücretsiz olarak erişmelerini sağlar. Yahoo’da e-posta başına maksimum ek dosya sınırı 25 MB’dir. Yahoo! Mail’de açacağınız e-posta adreslerinin etki alanı için “@yahoo.com” kullanılmaktadır.

4- Yandex Mail

Yandex Mail tamamen ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Tüm kullanıcılara sınırsız depolama alanı ve 30 MB ek dosya limiti sunar. Yandex, Rusya’da arama motoru bakımından Google’dan daha popüler bir şirkettir. Yandex’in e-posta hizmeti tüm kullanıcılarına SMTP, POP3 ve IMAP4 protokollerine erişim izni vermektedir.

Yandex Mail’i kullanarak açtığınız e-posta adresleri için etki alanı olarak “@yandex.com” kullanılmaktadır.

5- GMX Mail

GMX (Global Mail Exchange veya Global Message Exchange) ücretsiz bir e-posta sağlayıcısıdır. GMX.com kullanıcılarına sınırsız depolama alanı, GMX.net ise kullanıcılarına 1 GB depolama alanı sunmaktadır. GMX.com üzerinden kayıt olursanız etki alanınız “@gmx.com” olacaktır.

Hizmet SMTP, POP3 ve IMAP4 protokollerine erişim imkânı vermektedir. GMX Mail’de maksimum ek dosya limiti ücretsiz kullanıcılar için 20 MB, ücretli planı kullanan kullanıcılar için 50-100 MB arasındadır.

Bonus: AOL Mail

AOL Mail ücretsiz bir e-posta sağlayıcıdır. Sınırsız depolama alanı ve POP3, SMTP, IMAP erişimi için herhangi bir ek ücret ödemeden kullanıcılara en harika hizmeti sunar. Bu hizmeti kullanarak açtığınız e-posta adresleri için “@aol.com”, “@love.com”, “@ygm.com”, “@games.com” veya “wow.com” etki alanlarından birini kullanabilirsiniz. AOL Mail’de e-postalar için maksimum dosya ek limiti 25 MB’dir.

Büyük boyutlu dosyalarınız, resimleriniz yada videolarınız var ve siz bunları e-posta yolu ile göndermek ve paylaşmak istiyorsunuz ama bir türlü gönderemiyorsanız büyük boyutlu dosyalar maille nasıl gönderilir yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu