Nedir, Nasıl Yapılır

Dünyanın en iyi 5 Mail Servisi

Merhaba! Dünyanın en iyi 5 Mail servisi yazımızda ücretsiz aynı zamanda son derece e-posta hizmeti veren oluşumlara göz atacağız.

Dünyanın en iyi 5 Mail Servisi

Mail alıp/göndermek için bir çok e-mail servisi veren yer var bunların arasında en güvenli kişisel e-posta servislerini aşağıda bulabilirsiniz.

1- Gmail

Gmail, dünyanın en iyi e-posta hizmetidir. 15 GB’a kadar depolama alanı ve gelen kutunuz için yüksek düzeyde güvenlik sunar. Hizmetin dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır.

Gmail’de açacağınız hesaplar için dilerseniz Gmail’in etki alanı olan “@gmail.com”u kullanabilir dilerseniz de işiniz için özel bir etki alanı kullanabilirsiniz. Servis dünya çapında 72 dili ve Web, Android ve iOS platformlarını destekler.

2- Outlook.com

Microsoft’un Outlook’u, 1996’da kurulan bir hizmettir ve şu an dünyanın en iyi e-posta servislerinden biri olarak hizmet vermektedir. Outlook, 2015 yılı itibarıyla dünya genelinde 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

Outlook’ta açacağınız hesaplar için kullanabileceğiniz etki alanları “@outlook.com” ve “@hotmail.com” ile sınırlıdır. Outlook.com’un ücretli planını kullanarak özel bir etki alanı kullanma şansınız da bulunmaktadır.

3- Yahoo! Mail

Yahoo! Mail, başka bir ücretsiz e-posta sağlayıcısıdır. Her kullanıcı için 1 TB depolama alanı vardır. Tüm e-posta hesaplarınızı (örneğin Gmail, Outlook…) gelen kutunuza bağlayabilir ve tüm gelen kutunuzu tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Hizmet, tüm kullanıcıların POP3, IMAP ve SMTP protokollerine ücretsiz olarak erişmelerini sağlar. Yahoo’da e-posta başına maksimum ek dosya sınırı 25 MB’dir. Yahoo! Mail’de açacağınız e-posta adreslerinin etki alanı için “@yahoo.com” kullanılmaktadır.

4- Yandex Mail

Yandex Mail tamamen ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Tüm kullanıcılara sınırsız depolama alanı ve 30 MB ek dosya limiti sunar. Yandex, Rusya’da arama motoru bakımından Google’dan daha popüler bir şirkettir. Yandex’in e-posta hizmeti tüm kullanıcılarına SMTP, POP3 ve IMAP4 protokollerine erişim izni vermektedir.

Yandex Mail’i kullanarak açtığınız e-posta adresleri için etki alanı olarak “@yandex.com” kullanılmaktadır.

5- GMX Mail

GMX (Global Mail Exchange veya Global Message Exchange) ücretsiz bir e-posta sağlayıcısıdır. GMX.com kullanıcılarına sınırsız depolama alanı, GMX.net ise kullanıcılarına 1 GB depolama alanı sunmaktadır. GMX.com üzerinden kayıt olursanız etki alanınız “@gmx.com” olacaktır.

Hizmet SMTP, POP3 ve IMAP4 protokollerine erişim imkânı vermektedir. GMX Mail’de maksimum ek dosya limiti ücretsiz kullanıcılar için 20 MB, ücretli planı kullanan kullanıcılar için 50-100 MB arasındadır.

Bonus: AOL Mail

AOL Mail ücretsiz bir e-posta sağlayıcıdır. Sınırsız depolama alanı ve POP3, SMTP, IMAP erişimi için herhangi bir ek ücret ödemeden kullanıcılara en harika hizmeti sunar. Bu hizmeti kullanarak açtığınız e-posta adresleri için “@aol.com”, “@love.com”, “@ygm.com”, “@games.com” veya “wow.com” etki alanlarından birini kullanabilirsiniz. AOL Mail’de e-postalar için maksimum dosya ek limiti 25 MB’dir.

Büyük boyutlu dosyalarınız, resimleriniz yada videolarınız var ve siz bunları e-posta yolu ile göndermek ve paylaşmak istiyorsunuz ama bir türlü gönderemiyorsanız büyük boyutlu dosyalar maille nasıl gönderilir yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır.

Son Güncelleme: 7 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!