Teamviewer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Teamviewer Nedir, Nasıl Kullanılır?

En iyi uzak masaüstü programlarından biri olan Teamviewer nedir, nasıl kullanılır bu yazımızın konusunu oluşturuyor.

Evde yada işyerinizde bilgisayarınızı uzak masaüstü bağlantısı programları kullanarak kolaylıkla uzaktan yönetebilmeniz mümkün. Piyasada uzak masaüstü bağlantısı için teamweaver , ammyy admin ve logmein gibi birçok yazılım bulunmaktadır. Bunların en iyilerini buradaki yazımızda bir araya getirmiştik.

Bunların arasında en popüleri olan Teamviewer nedir, nasıl kullanılır, TeamViewer ile uzak masaüstü bağlantısı nasıl gerçekleştirilir bakalım.

TeamViewer tüm işletim sistemlerinde çalışan, kullanımı çok basit uzaktan yönetim, uzak masaüstü paylaşımı ve dosya transferi için basit ve hızlı bir uzak masaüstü programıdır. Program yardımı ile başka bir bilgisayara bağlantı kurarak bilgisayarı yönetebilir veya dosya aktarımı yapabilirsiniz.

Teamviewer nasıl kurulur ?

İlk olarak Teamviewer programını buraya tıklayarak kendi sitesinden indirin ve kurulumunu yapın.

Programın kurulumu oldukça basit;

1 İndirdiğimiz dosyayı tıklayarak çalıştırın.

2 Kur seçeneğine gelerek “İleri”yi tıklayın.

3 Şimdiki ekranda ”Kişisel kullanım, Ticari kullanım ve Her ikisi de” olmak üzere 3 seçenek yer alıyor. BTicari kullanım ücretli olduğu için Kişisel kullanım üzerinden kuruluma devam ediyoruz.

4 Lisans Anlaşmasını kabul edin.

5 Bu adımda karşımıza Kurulum Tipi seçenekleri geliyor. Programı kurduğunuz bilgisayara daha sonra uzaktan erişim sağlamak istiyorsanız ”Evet”; istemiyorsanız ”Hayır” seçeneğini işaretleyip İleri butonuna tıklıyoruz.

Teamviewer kurulumu bu kadar!

Teamviewer nasıl kullanılır ?

Kurulum tamamlandıktan sonra programımızı başlatıyoruz ve programın kullanım arayüzü ekrana geliyor.

Burada bağlanacağımız bilgisayarın ID’sini sağ kısımdaki ”Uzaktaki Bilgisayarı Kontrol Et” bölümünde ”Karşıdaki Kişi ID” kısmına yazıyoruz ve ”Karşıdaki kişi ile bağlantı kur” butonuna tıklıyoruz.

Eğer karşı taraf bizim bilgisayarımıza bağlanacak ise sol taraftaki ID ve Şifremizi karşı tarafa veriyoruz.

teamviewer kullanımı

Teamviewer programı kapatılıp açıldığında şifre değişir ID aynı kalır. Bu sebepten programı her kapatıp açtığınızda şifreyi karşı tarafa yeniden iletmelisiniz.

İsterseniz şifrenizi sabit olarak kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Ancak bu durum güvenli olmayacağı için bu durumu eğer her iki bilgisayarı sadece siz kullanıyorsanız öneriyorum.Örneğin ofis bilgisyarına sabit bir şifre verirsiniz. İnternet olduğu her zaman , her yerden ofis bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.