Telefon ilk aramada meşgul çalıyor sorunu nasıl düzeltilir?

Telefon ilk aramada meşgul çalıyor sorunu nasıl düzeltilir?

Android ve iPhone telefonlarda sıklıkla karşılaşılan telefon ilk aramada meşgul çalıyor yada telefon bir kere çalıp meşgule düşüyor sorunu hakkında çözümleri yazımızda bulabilirsiniz.

Telefon ilk aramada meşgul çalıyor. Neden?

Telefonun ilk aramada meşgul çalması yada bir kere çalıp meşgule düşüyor olmasının olası nedenlerine bakalım.

1# Karşı taraf sizi engellemiş olabilir

Aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir. İkinci ya da üçüncü aramada da telefon meşgul çalıp kapanmaya devam edecektir. Bu sorunun çözümü karşı tarafın telefon engelinizi kaldırmasıdır.

2# Telefonunuzun rahatsız etme modu açık olabilir

iPhone’un bir kere çalıp meşgule düşmesinin nedeni telefonunuzda Rahatsız Etme özelliğinin açık kalmasından kaynaklanmaktadır. Rahatsız Etme modunu aktifleştirdiğiniz zaman gelen aramalar ve bildirimler sessize alınmakta ve aramalar meşgule düşmektedir.

Telefonunuzda Ayarlar > Rahatsız Etme yolunu izleyin ve Rahatsız Etme özelliğini pasif hale getirin.

Android telefonlarda Rahatsız etme modunu kapatmak için; ekranınızın üst kısmından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ardından, Rahatsız Etmeyin‘e  dokunun.

3# Bulunduğunuz bölgedeki şebeke sorunları

Farklı operatorlerden aranmada bu sorun meydana gelir. Örneğin Turkcell’den Vodafonlu bir numarayı aradığınızda şebeke kaynaklı ilk aramada telefon bazen meşgul çalabilmektedir.

4# Telefonun meşgule alınması

Bazı durumlarda ise aradığınız kişi gerçekten meşgul olabilir. Siz aradığınızda ilk çalmada telefon yakınındadır ve meşgule alıyordur.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol