Nedir, Nasıl Yapılır

Telefon Kapalıyken Kim Aramış Öğrenme

Telefon kapalıyken kim aramış öğrenmek için operatörünüzü bir kısa SMS atmanız yeterli. Türk Telefom, Vodafone ve Turkcell kim aramış öğrenme servisleri aktifleştirmek için gerekli koldarı sizlere bu yazımızda sunacağız.

Hattınzı hangi operatörde olursa olsun telefonunuzun kapalı olduğu yada şebeke erişim sıkıntısı yüzünden telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda sizi kim aramış öğrenebilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda (kapalı yada şebeke çekmeyen durumlar)sizi arayan numara kısa mesaj ile bildirilebilir.

Arayanı bil servisleri öncelerde ücretsiz sunulyordu ancak artık telefon kapalıyken kim aramış öğrenmek için abne olmanız gerekiyor.

Bu hizmetler operatörlerde Türk Telekom’da arayanı bil, Turkcell’de kim aramış ve Vodafone’da arayan kim şeklinde isimlendirilmiştir.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış?

Sizi telefon kapalıyken kimler kaç defa aramış öğrenmek için gerekli servislere abone olmanız operatörler tarafından  ücretlendirimektedir. Toplantıdayken, yolculuktayken acaba beni kim aradı diye düşünmeye son. İşte telefon kapalıyken arayanları öğrenme servis SMS kodları ve ücretlendirmeleri listesi.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış Vodafone

Vodafone Arayan Kim Servisi : Bu servise abone olmak için “ABONE ARAYANKIM” yazarak 8000’e gönderebilir,  Abonelik iptali için ise IPTAL ARAYANKIM yazıp yine 8000’e gönderebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi ücreti aylık 2 TL ve ilk 10 gün ücretsizdir.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış Türk Telekom

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi: Abone olmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmından ACIK yazıp 5555’e mesaj gönderin, ArayanıBil servisini iptal etmek için ise “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi ücreti aylık 1,49 TL’dir.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış Turkcell

Turkcell Kim Aramış Servisi: Kim aramış aboneliğini başlatmak için KIM yazıp 2200’a gönderin, iptal etmek istediğiniz durumlarda IPTAL KIM yazıp 2200’a göndererek hizmeti sonlandırabilirsiniz.

Turkcell Kim Aramış Servisi ücreti aylık bedeli 0,99 KR tur.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış PTTCell

Bu hizmetten yararlanmak ve kimlerin aradığını öğrenmek için “ACIK” yazın 5555‘e kısa mesaj gönderin. Pttcell arayanı Bil servisini kapatmak ve iptal etmek için ARAYANIBIL IPTAL yazın 5555‘e kısa mesaj yollayın.

Pttcell arayanın kim olduğunu öğrenme ve kişinin servisinin uygun olduğu bilgilendirmesine ulaşma hizmeti ücretlidir. Aylık 0.89 TL karşılığında bu hizmetten faydalanabilirsiniz.


Telefonunuza gözünüz gibi bakmaya çalıştığınızı biliyoruz. Hatırı sayılır paralar verdiğimiz telefonlarımızda kılıf yada ekran koruyucular telefonunuzu fiziksel hasarlara karşı korurlar. Peki sıvı temasında ne yapacağız? Olduki telefona su temas etti. Telefon suya düşünce ne yapmalı yada ne yapmamalı?

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol